Ziņas

Izklaide

Turaidā būs iespēja baudīt muzikālo stāstu “Pavasara sajūtu straumes”

Turaidas muižas pārvaldnieka jaunajā dzīvojamā mājā 20.martā plkst.14.30 Dace Straume un Dārta Zvanere stāstīs muzikālo stāstu “Pavasara sajūtu straumes”, aģentūru LETA informēja Turaidas muzejrezervāta Izglītojošā darba un komunikācijas daļas vadītāja Anda Skuja.

Straume ir gongu skaņu meistare. Kā viņa pati saka – caur viņu skan Visuma instrumenti gongi, kas ir Saules, Zemes, Jupitera planētu vibrācijas. Tās relaksē, dziedina, atjauno un attīra.

Muzikālais stāsts būs kā lūgšana, kas ļaus pakavēties savos esības dziļumos un caurdzīvot jaunas sajūtas, stāsta Skuja. Tā mērķi ir izvest cilvēku no haosa, lai pamodinātu dvēseles radošumu, attīstīt pašmodināšanu un vērību, atvērt un piepildīt savus maksimālos dziļumus un plašumus, kā arī iziet no visām dzīves lomām, lai piedzīvotu sevī mākslu “būt”, viņa uzsver.

“Lai arī visu dzīves laiku mēs esam ar ķermeni, bieži ir tā, ka mēs pa īstam nedzīvojam ķermenī. Mēs neizjūtam to kā esības daļu. Muzikālajā stāstā būs iespēja tikt pamodinātam un būt klātesošam. Šīs intuīcijas simfonijas skaņas palīdzēs sasniegt stāvokli, kad miesa, gars un apziņa atpūšas un ar pavasara atnākšanu dabā sāk jaunu enerģijas ciklu,” stāsta Straume.