Ziņas

Kriminālziņas

Trūkst informācijas, lai sāktu lietu pret pamesto kucēnu saimnieku

Pašvaldības policijas rīcībā šobrīd nav pietiekami daudz informācijas, lai sāktu administratīvo lietvedību pret saimnieku, kurš Siguldā pametis desmit kucēnus.

Kā aģentūru LETA informēja Siguldas novada Pašvaldības policijas priekšnieka pienākumu izpildītāja Kristīne Baltiņa, lietā nav noteikts administratīvā pārkāpuma subjekts – nav zināms suņa īpašnieks, tikai kucēnu un kuces atrašanas vietas adrese. Pieejamā informācija šobrīd liecina, ka minētais dzīvnieks ir bezsaimnieka (klaiņojošs), tas nav reģistrēts Siguldas novada pašvaldībā.

Jau ziņots, ka, pateicoties siguldiešu atsaucībai, 10.jūlijā pilsētā noķerta vakar atrasto desmit kucēnu māte un noskaidrots viņas īpašnieks, informē Juglas dzīvnieku patversmes “Labās mājas” pārstāvji.

Mazo kucēnu māte ir apmēram pusotru gadu veca.

Tāpat ir noskaidrota precīza sunītes dzīvesvieta un viņas īpašnieks. Atklājies, ka saimniekam iepriekš piederējusi cita kucīte, kurai piedzimuši kucēni. Viens no kucēniem paturēts, un tā ir šodien noķertā suņu meitene, bet viņas māte jau kādu laiku atpakaļ esot nobraukta. Mazo kucēnu māte tikusi regulāri laista nepieskatīta skraidīt pa Siguldu.

“Kucītes saimnieks esot izteicis pretenzijas par sunītes paņemšanu. Bet vakar atvestie kucēni uz patversmi tika nogādāti, kad mazie tika atrasti izmesti grāvī, tātad kāds “labvēlis” bija jau papūlējies,” teikts patversmes paziņojumā mājaslapā “www.patversme.lv”.

Patversme vērsīsies ar iesniegumu policijā par dzīvnieku nepieskatīšanu, un tālākais būs Siguldas policijas kompetencē, uzsver patversmes pārstāvji.

Kā ziņots, vakar Juglas dzīvnieku patversmē “Labās mājas” nonākuši desmit dažas dienas veci kucēni, kuri atrasti uz ielas, aģentūru LETA informēja patversmē.

Kucēni atrasti Siguldā, Lauku ielā 8. Patversmē stāstīja, ka suņi ir desmit dienas veci.