Ziņas

Sabiedrība

Trūcīgie iedzīvotāji sāks saņemt pārtikas pakas

Trūcīgie iedzīvotājiem visā Latvijā no šodienas plānots nodrošināt pārtikas pakas.

Vienas pārtikas pakas vērtība ir 7,99 eiro, un gadā plānots izdalīt aptuveni 534 200 paku. Iepirkumā par pārtikas paku piegādāšanu uzvarējusi AS “Dobeles dzirnavnieks”. Tās paredzēts sākt nodrošināt no šodienas.

Vienā pārtikas pakā būs pilnpiena pulvera iepakojums, makaroni, rīsi, griķi, manna, kviešu milti, gaļas konservi, auzu pārslas, rapšu eļļa un cukurs. Katrs produkts paredzēts svarā no 0,25 līdz vienam kilogramam.

Palīdzības pakas varēs saņemt 480 vietās visā Latvijā. Tās izsniegs personām, kuras no pašvaldības būs saņēmušas izziņas par trūcīgas personas statusu, vai arī gadījumos, kad persona nonākusi krīzes situācijā. Savukārt izziņā tiks atzīmēts, ka pārtikas paka saņemta un citā vietā atkārtoti to saņemt nebūs iespējams. Ja personai izziņa par trūcīgā statusu izsniegta uz trīs mēnešiem, tā varēs saņemt divas pārtikas pakas šo trīs mēnešu laikā, ja izziņa izsniegta uz pusgadu – četras pārtikas pakas.

Savukārt, ja personai izsniegta izziņa par krīzes situāciju, trīs mēnešu laikā tā varēs saņemt divas pārtikas pakas. Tiesa, viena persona mēnesī nevarēs izņemt vairāk par vienu pārtikas paku.

Higiēnas un saimniecisko preču pakā ietilpst ziepes, šampūns, zobu pasta un zobu birste, veļas mazgāšanas līdzeklis un trauku mazgāšanas līdzeklis. Vienas pakas vērtība ir 3,84 eiro. Paredzēts, ka gadā plānots izdalīt aptuveni 150 400 pakas. Šīs pakas plānots sākt dalīt no jūnija. Tikmēr individuālo mācību piederumu pakās ietilpst klades, burtnīcas un citas kancelejas preces vai arī mugursoma un mazāks kancelejas piederumu skaits. Vienas pakas vērtība – 17,4 eiro. Plānots gadā izdalīt 29 500 paku. Šādas pakas varēs saņemt bērni no piecu līdz 16 gadu vecumam, un tās sāks dalīt jūlijā.

Līdz 2023.gadam trūcīgo cilvēku pārtikas paku, sadzīves un higiēnas preču paku un mācību piederumu paku nodrošināšanai trūcīgajiem Latvijas iedzīvotājiem no Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām pieejami 48,2 miljoni eiro. No kopējā finansējuma 41 miljons eiro ir Eiropas Savienības finansējums, bet 7,2 miljoni eiro – valsts finansējums. Sākotnēji LM plānoja pakas nodrošināt septiņu gadu periodā, tomēr, ja finansējums pietiks, tad pakas tiks nodrošinātas līdz 2023.gadam.

LETA