Ziņas

Sports

Trīskārtējie čempioni

Uzvarētāji. Cēsu Sporta skolas U-17 grupas volejbola komanda.Foto: no albuma

Kārtējo lielisko ierakstu Cēsu Sporta skolas vēsturē izdarījuši U-17 grupas volejbola nodaļas audzēkņi, Latvijas čempionātā izcīnot zelta medaļas. Šai komandai tas izdevies jau trešo gadu pēc kārtas.

Kā atzīst komandas pārstāvis Ģirts Mārtiņsons, jau regulārais čempionāts apliecinājis, ka tituls nenāks viegli. Tā noslēgumā cēsniekiem vien trešā vieta aiz Jēkabpils un Daugavpils komandām, taču tas nodrošināja iekļūšanu finālā.

„Situācija sarežģījās, jo nedēļu pirms fināla uzzinājām, ka viss saspēles vadīšanas smagums uz saviem pleciem būs jāiznes ne tik pieredzējušajiem cēlājiem Artim Drickam un Laurim Lauciņam, jo saistībā ar dalību Eiropas U19 čempionāta kvalifikācijas spēlēs Latvijas junioru izlases sastāvā komandai palīdzēt nevarēs viens no komandas līderiem – Mārtiņš Liniņš,” stāsta Ģ. Mārtiņsons.

Finālā vietu sadalē piedalījās piecas komandas – Cēsu, Jēkabpils, Rīgas, Kuldīgas un Daugavpils, aizvadot viena apļa turnīru. Sākums nebija viegls, pirmajā spēlē piecos setos piedzīvots zaudējums pret Rīgas Volejbola skolas I komandu. Ģ. Mārtiņsons atzīst, ka šajā vecumā nav iespējams visu turnīru nospēlēt vienlīdz augstā līmenī, allaž ir kāda bedre, un šoreiz tā bija jau pirmajā spēlē. Taču sekmīgi izdevās tikt tai pāri un turpināt finālturnīru uz uzvaru viļņa. Līderi nospēlēja atbilstoši sev, pārējie centās neatpalikt, un tas atnesa rezultātu.

Nākamā spēle pret reālākajiem titula pretendentiem – Jēkabpils Sporta skolas komandu – arī ritēja piecus setus, bet tajā pārāki bija cēsnieki. Ģ. Mārtiņsons, stāstot par komandu līdzvērtīgajiem spēkiem, norāda, ka pēc pirmās dienas divām spēlēm katras komandas kontā bija uzvara un zaudējums: „Ja pērn bijām favorīti, šogad komandas bija spēkos krietni līdzvērtīgākas un prognozēt turnīra iznākumu bija neiespējami.”

Viss izšķīrās otrajā dienā, kad katra komanda aizvadīja vēl divas spēles. Cēsniekiem izdevās pieveikt Kuldīgas volejbolistus 3:1, un medaļu liktenis noskaidrojās pēdējā spēlē pret Daugavpils vienaudžiem. Lai izcīnītu čempionu titulu, cēsniekiem derēja tikai uzvara, pretējā gadījumā zelts tiktu Jēkabpilij, bet sudrabs – Daugavpils komandai.

„Neskatoties uz iekrāto nogurumu, psiholoģisko un emocionālo spriedzi, puiši spēja noskaņoties uzvarai. Spēles pirmajā setā laukumā ar agresīvām servēm un bloku dominēja cēsnieki, bet spēles turpinājumā daugavpilieši, Jēkabpils komandas atbalstīti, spēja saņemties un radīt intrigu cīņā par čempiona titulu. Tomēr mūsu puiši parādīja īstu cīņas garu, uzvarot ar rezultātu 3:1 un nodrošinot zelta medaļas un čempionu titulu Cēsīm jau trešo gadu pēc kārtas,” saka Ģ. Mārtiņsons.

Komandas kapteinis Artūrs Krams, bet čempionu medaļas saņēma arī Rihards Lazdiņš, Kristaps Platačs, Heinrihs Eglīte, Uldis Elksnis, Artis Dricka, Lauris Lauciņš, Kristiāns Zelčs, Audris Mihailovs, Jēkabs Dzenis, Kristofers Kaņeps un Mārtiņš Liniņš.

Ar šo panākumu cēsnieki garantēja arī komandas dalību gaidāmajā Baltijas sporta skolu/ klubu volejbola čempionātā U-17 vecuma grupā zēniem, kas no 22. līdz 24.aprīlim startēs tepat pie mums Cēsīs un pulcēs labākās šī vecuma komandas no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas.