Ziņas

Sports

Trīs zelti Tallinā

Medaļnieki. Cīņu sporta kluba „Ferrum” treneris Andis Ruicis un viņa audzēkņi, kuri sevi teicami apliecināja Eiropas lielākajās sacensībās „Tallinn Open 2016” - divu zelta medaļu ieguvējs Ralfs Lūkins (centrā), Reinis Strods (no labās), kuram viena zelta medaļa, un bronzas medaļas ieguvējs Ingars Polis (no kreisās).Foto: no albuma

Veiksmīgi Eiropas lielākajās brīvās cīņas un grieķu – romiešu cīņas sacensībās jauniešiem „Tallinn Open 2016” startējuši cīņu sporta kluba „Ferrum” dalībnieki.

Sacensības, kas veltītas leģendārajam igauņu cīkstonim Kristjanam Palusalu, notika jau trešo gadu, divās dienās pulcējot vairāk nekā 2000 cīkstoņu no 17 valstīm. Par sacensību vērienu liecina arī tas, ka cīņas notika uz 16 paklājiem. Latviju pārstāvēja vairāku klubu cīkstoņi, arī no Cēsu kluba „Ferrum”. Kā vēsta kluba pārstāve Evija Lūkina, teicami sacensībās sevi apliecināja Ralfs Lūkins, kurš startēja 2005.-2006.gadā dzimušo grupā, svaru kategorijā līdz 45kg: „Viņš ar pārliecību un noslīpētajām tehniskajām darbībām uz cīņas paklāja iedzina pretiniekus izmisumā. Visas cīņas gan pirmajā, gan otrajā dienā pabeidza ar tehniski tīrām uzvarām, noliekot pretiniekus uz lāpstiņām. Sacensības no sportista prasīja maksimālo atdevi, jo slodze bija milzīga. Pirmajā dienā viņš cīņas zālē bija no astoņiem rītā līdz 11 vakarā, otrajā dienā – no astoņiem rītā līdz septiņiem vakarā. Ralfs pierādīja, ka ir īsts cīnītājs, un tas viņam atalgojās ar uzvarām abos cīņas stilos. Jāatzīmē, ka Ralfs bija vienīgais Latviju pārstāvošais cīkstonis šajās sacensībās, kurš spēja izcīnīt divas zelta medaļas,” stāsta E. Lūkina.

Atgādināsim, ka pērn šajās sacensībās Ralfs izcīnīja zeltu grieķu – romiešu cīņā, bet brīvajā cīņā ieņēma trešo vietu. Šogad sniegums uzlabots, sasniedzot maksimumu, un var teikt, ka Ralfs atkārtoja K. Palusalu sasniegumu, kurš 1936.gada Berlīnes Olimpiskajās spēlēs izcīnīja zelta medaļas abos cīņas stilos, un ir vienīgais cīkstonis, kurš to iespējis.

Trešo zelta medaļu klubam atnesa Reinis Strods, kurš uzvarēja brīvajā cīņā 2005.-2006. dzimušo grupā svaru kategorijā līdz 30 kg.

„Reinis kārtējo reizi apliecināja, ka ir viens no jaunajiem talantīgajiem cīkstoņiem, kurš visas cīņas aizvadīja tehniski skaisti un ar šķietamu vieglumu,” norāda E. Lūkina.

Grieķu – romiešu cīņā Reinim gan tikai 9.vieta.

Ingars Polis startēja 2003.-2004. gadā dzimušo grupā, svaru kategorijā līdz 35 kg, izcīnot bronzas medaļu brīvajā cīņā.

„Lai iegūtu pirmo vietu, pietrūka nedaudz pārliecības par saviem spēkiem. Skaisti izpildīti metieni mijās ar nenoturīgumu, kas grieķu – romiešu cīņā viņam deva 7. vietu. Otrajā dienā, sacenšoties brīvajā cīņā, viņš pēdējā cīņā noturēja pretinieka lāpstiņas pie paklāja, panākot lielisku uzvaru un trešo vietu savā grupā,” stāsta E. Lūkina.
Rainers Lūkins grieķu – romiešu cīņā izcīnīja 8.vietu, bet brīvajā cīņā 6.vietu . Edgars Juriksons, pirmo reizi startēdams grieķu-romiešu cīņā, ieguva godalgoto 7.vietu, arī brīvajā cīņā viņam 7.vieta. Toms Krieviņš grieķu – romiešu cīņā izcīnīja 9. vietu, bet brīvajā cīņā 11. Matīss Dreimanis grieķu romiešu cīņā 8. vietā, brīvajā cīņā – 7.
Samanta Timpa, startējot ar krietni pieredzējušākām cīkstonēm, brīvajā cīņa ierindojās 8.vietā.

„Varam būt ļoti lepni, ka Cēsīs trenējas puisis no Amatas novada Ralfs Lūkins, kurš divās dienās pēc kārtas izcīnīja divas zelta medaļas un tika atzīts par spēcīgāko Eiropas cīkstoni šajā vecuma un svaru grupā abos cīņas stilos kopā!

Ne mazāk lepojamies, ka vēl viens Amatas puika Ingars Polis brīvajā cīņā izcīnīja godalgoto 3.vietu un ir atzīstams par nopietnu pretinieku turpmākajās cīņās,” piebilst E. Lūkina.