Ziņas

Sabiedrība

Trīs galdiņu noslēpums

Viens no trim. Trīs labas lietas - vai būs arī ceturtais galds?

Pirmo galdu ganībās pie Priekuļu pagasta Dukuriem vietējie pamanīja marta beigās. Glīts, tumši beicēts, iespējams jau pāris gadu kaut kur nokalpojis piknika galds ar soliem abās pusēs, uzlikts pakalna galā, kur paveras plašs skats uz Cēsu panorāmu.

Ērti garāmgājējiem, kuri dodas pastaigā no pilsētas uz mežu un Niniera ezeru – var piesēst, atpūsties un vērot ainavu. Neviens par galda zudībām kādā kempingā vai īpašumā neziņoja, tātad ar labiem nodomiem uzlikts. Cil­vēki pūlējušies, veduši, nesuši, tādai pārvietošanai vismaz divu vīru spēka un auto vajadzēja.

Turpmākajā nedēļā, kā ziņoja vērīgie vietējie, galds bija devies “pastaigā” pa apkārtni un, piemērotu vietu neatradis, atgriezies atpakaļ uz pakalna, bet mežā, Niniera pastaigu celiņa malā, uzradies galds “numur divi”. Tāds pats, nedaudz “dzīvi pieredzējis”, bet vēl gana labs. Diemžēl šīs ērtības nekavējoties izmantojuši ļaudis, lai atstātu savus atkritumus. Kamēr vērīgie atkal ziņoja un “Druva” brauca skatīties, ganībās uzradās trešais piknika galds, tāds pats kā iepriekšējie, arī novietots ainaviskā skatu punktā.

Sastaptie garāmgājēji par neformālās “atpūtas vietas” izveidošanas iemesliem neko nezināja. Nūjotāja Elza bija apmierināta, ka ir, kur pa ceļam piesēst un atpūsties, Roberts, kurš katru dienu iet pastaigā ar suni, teica, ka šeit varētu sarīkot pikniku, tikai vējš pārāk pūš, kā jau klajumā.

Viesu nama “Laso” saimnieks Artis Treikmanis “ Druvai” pastāstīja, ka pļavas pieder viņam, taču par galdiem neko nezina: “Cenšamies teritoriju sakopt, lai būtu kārtība. Galdi nav saistīti ar paraplānistu treniņiem vai sacensībām.”

Priekuļu novada labiekārtošanas darbu vadītājs Jānis Sirlaks par “trīs galdiņu stāstu” bija pārsteigts: “Ideja laba – lai ir cilvēkiem, kur atpūsties, taču nelāgi, ka tūlīt sāk krāties atkritumi. Ja tas būtu pašvaldības teritorijā, mēs par galdiem jau sen zinātu, bet to, kas notiek privātā īpašumā, nevaram ietekmēt. Par šādu galdu pazušanu nav informācijas.”

Mīkla nav atminēta, lai jau galdi stāv, paskatīsimies, kas notiks tālāk. Varbūt uzradīsies to īpašnieks vai arī ceturtais galds.