Ziņas

Sports

Trilleris ar laimīgām beigām

Medaļnieki. Basketbola komanda “Dārznieks/ Cēsu sporta skola” LBL3 čempionātā šogad izcīnīja bronzas godalgas.Foto: Jānis Gabrāns

Izšķirošajā cīņā par trešo vietu LBL3 “Dārznieks/ Cēsu sporta skola” savā laukumā ar 53:51 pārspēja Carnikavas komandu un izcīnīja čempionāta bronzas medaļas.

Atgādināšu, ka regulāro čempionātu Cēsu komanda beidza trešajā vietā, bet “Carnikava” – tūlīt aiz viņiem. Pusfinālā abas komandas piedzīvoja zaudējumus un savā starpā izspēlēja bronzas medaļu ieguvējus. Pirmajā spēlē sērijā līdz divām uzvarām cēsnieki savā laukumā piedzīvoja zaudējumu 60:78, toties izbraukumā izcīnīja pārliecinošu uzvaru 86:65.

Izšķirošā spēle notika Cēsīs. Tribīnēs netrūka Cēsu komandas atbalstītāju, taču spēles lielāko daļu spēlētājiem neizdevās viņus iepriecināt. Pašā sākumā izdevās nedaudz būt vadībā, bet tad iniciatīvu pārņēma Carnikavas komanda. Pēc pirmās ceturtdaļas 14:19, pēc puslaika 25:33. Cēsu komanda likās nedaudz statiska, mazāk aktīva nekā viesi, kas arī atainojās rezultātā.

Sākot spēles otro daļu, cēsnieki nedaudz kāpināja tempu, centās aktīvāk strādāt aizsardzībā, taču trešās ceturtdaļas laikā spēja pietuvoties vien nedaudz – 38:43.

Toties pēdējās desmit minūtēs dārznieki parādīja, ka spēj lietas vērst par labu. Viesiem pirmajos trijos uzbrukumos punktus gūt neizdevās, mājnieki to izmantoja un jau vadībā 44:43. Tālu

aizbēgt neizdevās, un viesi visu laiku mina uz papēžiem. Jo tuvāk fināla sirēnai, jo lielāka nervozitāte iezagās abu komandu darbībā, jo viens precīzs vai kļūdains metiens varēja izšķirt spēles gaitu par labu vienai vai otrai komandai. Pusotru minūti līdz spēles beigām rezultāts atkal neizšķirts 51:51. Pārdesmit sekundes vēlāk Cēsu komandas spēlētājs Ģirts Logins panāca +2, un bija skaidrs, ka pēdējā minūte būs ļoti aizraujoša. 12 sekundes pirms spēles beigām divus neprecīzus metienus izdarīja viesi, cēsnieki pārtvēra bumbu, bet pretinieks pārkāpa noteikumus, lai censtos glābt spēli. Astoņas sekundes pirms spēles beigām uz soda metienu līnijas stājās Ģ. Logins, diemžēl abi metieni lidoja garām grozam, atstājot intrigu līdz pēdējām sekundēm. Pamatlaika pēdējā sekundē Carnikavas spēlētājs izmeta tālmetienu un tribīnes sastinga. Ja bumba kristu grozā, bronzas medaļas tiktu viesiem, taču veiksme šoreiz bija mājnieku pusē, jo metiens bija neprecīzs, un “Dārznieks/ Cēsu sporta skola” komanda un līdzjutēji varēja līksmot.

Cēsu komandā rezultatīvākais bija Ģ. Logins, kurš guva 17 punktus, bet Toms Stālmans pievienoja 12. Vēl medaļas saņēma: Tomass Meļņiks, Reinis Fabians, Artis Ozols, Dairis Putniņš, Toms Leitis, Ivo Jursons, Kristaps Ronis, Elvis Jakovļevs. Šajā sezonā komandai palīdzēja arī Mārtiņš Mīlbergs, Kaspars Lapsa, Artūrs Jekimovs, Gvido Balodis, Toms Rozītis.

Komandas galvenais treneris Viktors Brizgalovs pēc medaļu saņemšanas uzteica pēdējās spēles spriedzi: “Ir labi, ja pēdējā spēle ir tik interesanta. Nu, vismaz skatītājiem bija interesanti, spēlētājiem un treneriem varbūt labāks būtu cits scenārijs. Spēle parādīja, ka komandas bija spēkos līdzvērtīgas, šoreiz veicās spēcīgākajiem. Gribu uzslavēt savus spēlētājus, jo viņi spēja mobilizēties īstajā brīdī. Viņi labi nospēlēja aizsardzībā, kas arī deva rezultātu. Spēli var uzvarēt ar uzbrukumu, bet titulu izcīna ar aizsardzību, un spēlētāji šajā aspektā cīnījās lieliski.

Sākums neizdevās, un tur varbūt nedaudz ietekmēja pārliecinošā uzvara Carnikavā, kur izdevās pilnīgi viss. Var teikt, tā bija gandrīz ideāla spēle. Šoreiz vajadzēja parādīt raksturu, ko spēlētāji otrajā puslaikā arī apliecināja.”

Treneris atzīst, ka trešā vieta ir ļoti labs panākums, sezonas sākumā tik augsts mērķis pat nav izvirzīts: “Jau iekļūšana labāko četriniekā regulārajā čempionātā bija zināmā mērā pārsteigums. Protams, tajā brīdī jau sākām domāt par ko vairāk, par medaļām, un to arī izdevās realizēt.”

Treneris norāda, ka panākumu pamatā ir arī komandas menedžera Jura Bērziņa aktīvais darbs, meklējot atbalstītājus, palīdzot komandai, lai sportisti varētu vairāk koncentrēties spēlei. Paldies arī visiem atbalstītājiem, jo kopīgiem spēkiem gūts labs panākums. Var atgādināt, ka pērn Cēsu komanda apstājās izslēgšanas turnīra ceturtdaļfinālā, bet pirms divām sezonām kļuva par līgas čempioniem.

Jānis Gabrāns