Ziņas

Kriminālziņas

Trikātas pagastā konstatē cietsirdīgu izturēšanos pret suni

Trikata_1 Beverīnas novada Trikātas pagastā, kādas privātmājas pagalmā, Valsts policija konstatējusi bezpalīdzīgā stāvoklī atstātu suni.

Pārtikas un veterinārajam dienesta (PVD) Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Ilze Meistere informē, ka saimniece, atrodoties ilgstošā prombūtnē, atstājusi dzīvnieku bez aprūpes – piesietu ķēdē, bez barības un ūdens.

Novārdzinātais suns nogādāts dzīvnieku patversmē.

PVD, saņemot informāciju no Valsts policijas, nekavējoties iesaistījās lietas izmeklēšanā. Apskatot dzīvnieku, inspektori konstatēja, ka tas ir acīmredzami vājš un izbadējies. Ķēde, kurā suns ilgstoši bijis piesiets, ir ieaugusi suņa skaustā. Ķēdes atstātās brūces dzīvniekam radījušas sāpes un ciešanas.

Valsts policija lietas materiālus nodevusi Pārtikas un veterinārajam dienestam, kas uzsācis lietvedību administratīvā pārkāpuma lietā par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvnieku.

Trikata_2PVD atgādina – pametot dzīvesvietu uz ilgāku laiku, obligāti jāparūpējas arī par tur atstātajiem dzīvniekiem. Tiem laikus jāsameklē vai nu aprūpētājs, vai cits īpašnieks! Par bezpalīdzīgā stāvoklī atstātu dzīvnieku ir paredzēta administratīvā atbildība. Šajā gadījumā naudas sods, kuru fiziskai personai var piemērot par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem, ir no 7 līdz 350 eiro ar vai bez dzīvnieka konfiskācijas.