Ziņas

Sabiedrība

Tribīnes finiša taisnē

Paveikts daudz. Cēsu stadiona tribīņu būvniecībā paveikts lielākais darba apjoms, un šajā vasarā tās tiks nodotas sportistu un līdzjutēju rīcībā. Foto: Marta Martinsone - Kaša

Cēsu stadions jau pirmajā gadā apliecināja, ka cēsniekiem un pilsētas viesiem šī sporta būve ir ļoti nepieciešama. Kopš atklāšanas pagājušā gada  aprīlī tajā pabijuši aptuveni 55 tūkstoši apmeklētāju. Šobrīd fizisko aktivitāšu cienītājiem stadions gan vēl ir slēgts ziemas guļā, toties topošajās tribīnēs notiek spraigs darbs.

Jau nosvinēti spāru svētki, kas būvniecības procesā apzīmē brīdi, kad pabeigta jumta nesošā konstrukcija un visi smagākie darbi. Atbilstoši tradīcijām šajā dienā saimnieki izsaka pateicību par paveikto ne tikai tiem, kuri vēl turpinās apdares, santehnikas un citus darbus, bet arī tiem, kuri savu darbu objektā jau pabeiguši.

Tradīcija tika ievērota arī stadiona būvniecības procesā, un spāru svētkos Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs pateicās būvniekiem par paveikto. Viņš atzīmēja, ka jaunās tribīnes kopā ar sportistu ģērbtuvēm dos iespēju Cēsīs uzņemt arvien lielāka mēroga sacensības un pulcēt lielāku sporta līdzjutēju skaitu.

Cēsu stadiona otrās kārtas būvniecība sākās 2018.gada jūlijā, un tajā plānots uzbūvēt tribīnes ar 526 sēdvietām, 192 stāvvietām un 65 pielāgotām vietām cilvēkiem ar īpašām vajadzībām un apmeklētājiem ar bērnu ratiņiem. Tribīņu būvē būs arī sportistu ģērbtuves, treneru un tiesnešu kabineti, kā arī saimnieciskās telpas un noliktava. Tribīņu būvniecību veic pilnsabiedrība “RERE BŪVE 1”, kopējā būvdarbu līguma summa nedaudz pārsniedz divus miljonus eiro.

Spāru svētki aizvadīti, būvniecības darbi turpinās. Ja skatās pēc to apjomiem, paveikta lielākā daļa, un, runājot sporta terminoloģijā, šobrīd priekšā finiša taisne. Cēsu novada pašvaldības At­tīstības un būvniecības pārvaldes lielo būvprojektu vadītājs Mareks Pavārs gan norāda, ka finiša līnija tik ātri vēl nepienāks. Darbu termiņos notikusi neliela nobīde, tāpēc tiek plānots, ka pie labiem laika apstākļiem un bez neparedzētiem kavēkļiem būvniecība noslēgsies jūnija beigās, kad jaunā būve svinīgi tiks nodota stadiona uzturētāju, sportistu un līdzjutēju rīcībā.

M. Pavārs stāsta, ka izbūvētas visas tribīņu ēkas nesošās un jumta konstrukcijas, kā arī ģērbtuvju ēkas norobežojošās konstrukcijas. Veikta inženiertīklu izbūve un izveidots savienojums ar kopējo pilsētas tīklu. Centralizētā siltuma piegāde gan nav pieslēgta, tāpēc, lai varētu veikt iekšdarbus un labāk žūtu ēkas konstrukcijas, tiek izmantota lokāla apkure.

“Šobrīd notiek plānotie būves iekšējās un ārējās apdares darbi. Tribīņu ārpusē tiek veidota ventilējamā fasāde, kas pakļaujas šādiem laika apstākļiem, tāpēc darbi turpinās arī ziemīgā laikā. Iestājoties pavasarim, būvnieki veiks ceļa un laukumu segumu ieklāšanu, teritorijas labiekārtošanu, soliņu, atkritumu urnu un velo statīvu uzstādīšanu,” stāsta M. Pavārs.

Cēsniekiem vēl kādu laiku stadions būs slēgts, jo, kā norāda olimpiskā centra “Cēsis”, kas ir stadiona apsaimniekotājs, vadītājs Juris Markovs, ikvienā brīvdabas sporta arēnā visu nosaka laika apstākļi: “Tas attiecas gan uz stadionu, gan uz slēpošanas un biatlona kompleksu, kur sacensību sezona turpinās. Šobrīd vēl nedomājam par stadiona atvēršanu, jo laiks ir pārāk nepastāvīgs. Kā teikt, vispirms tiksim galā ar ziemas sezonu, tad domāsim par pavasari.”

Viņš arī atgādina, ka iedzīvotājiem ir pieejams Cēsu Valsts ģimnāzijas stadions, kas tiek tīrīts un uzturēts vajadzīgajā kvalitātē.