Ziņas

Sabiedrība

Trešo diennakti pēc kārtas ugunsnelaimes prasījušas cilvēku upurus

Arī aizvadītajā diennaktī, tāpat kā pirmdien un otrdien, ugunsnelaimes prasījušas cilvēku upurus – trešdien ugunsgrēkos viens cilvēks gājis bojā un viens cietis, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) apkopotā operatīvā informācija.

Ugunsnelaime ar cietušo notikusi Madonā, Saules ielā, kur ar dūmiem saindējās 50 gadus vecs vīrietis. Izsaukums uz notikuma vietu bija plkst.20.41 un tika konstatēts, ka divstāvu dzīvojamās mājas otrajā stāvā 50 kvadrātmetru platībā dega saimniecības mantas un atkritumi.

Kopumā VUGD 24 stundu laikā reaģējis uz 66 izsaukumiem – dzēsti 48 ugunsgrēki, tostarp 30 kūlas ugunsgrēki un divi meža ugunsgrēki, veikti desmit glābšanas darbi, bet astoņi izsaukumi izrādījušies maldinoši.

Trešdien reģistrēto kūlas ugunsgrēku skaits ir trīsreiz mazāks nekā otrdien, kas varētu būt skaidrojams ar lietainajiem laika apstākļiem.

Šogad līdz 14.aprīļa plkst.6.30 valstī reģistrēti 4059 ugunsgrēki, tajos cietuši 92, bet gājuši bojā 35 cilvēki. No visiem minētajiem ugunsgrēkiem 2087 bijuši kūlas degšanas gadījumi.