Ziņas

Sports

Treniņseriāls sacensību gaisotnē

Uz starta. Cēsu Olimpiskā centra slēpošanas un biatlona kompleksā aizvadīti kontroltreniņi rollerslēpošanā, kas dalībniekiem lika sajust tik sen nebaudīto sacensību azartu. Foto: no albuma

Slēpotāji ļoti ilgi dzīvojuši bezsacensību režīmā. Ziemā sacensības rīkot neļāva sniega trūkums, pēc tam    liegumus uzlika ārkārtējā situācija. Maija otrajā pusē tika ļauts atsākt treniņus sporta skolās, ko visi steidza izmantot, bet, ja ir treniņi, jābūt arī sacensībām.

Te talkā nāca biedrība “Rollerour”, kas sadarbībā ar Cēsu Olimpisko centru piedāvāja iespēju rollerslēpotājiem pārbaudīt savu varējumu sacensību režīmā. Slēpošanas un biatlona kompleksā aizvadītas rollerslēpošanas treniņseriāla 1. kārtas sacensības, kas pulcēja dalībniekus no Cēsīm, Kocēniem, Madonas, Mazsalacas, Raunas, Rīgas, Viļakas.

Kontroltreniņi apliecinājuši, ka slēpotājiem šāds formāts, kurā ir arī sacensību piedeva, ir ļoti nepieciešams, saka sacensību rīkotājs Mārtiņš Niklass: “Kaut arī tas bija tikai kontroltreniņš, visiem pulss paātrināts, stresa līmenis augsts, jo ir    sacensību atmosfēra ar startu, laika ņemšanu, tas dod tik vajadzīgo azartu.

Pagaidām nekādas sacensības nenotiek un nav arī zināms, kad ko varētu gaidīt. Arī starptautiskajā kalendārā liela pauze, tāpēc, lai pats nezaudētu formu sacensību rīkošanā, sapratu – kaut kas    jādara. Arī sportistiem tas ļoti nepieciešams, jo ziemā bija tikai vienas oficiālās sacensības.”

Kopumā plānoti seši posmi, braucot gan brīvajā stilā, gan klasikā.
Kontroltreniņi notiek, ievērojot valstī noteiktos distancēšanās ierobežojumus. Šoreiz dalībniekiem bija intervāla starts brīvajā stilā īsajā distancē.

Labākos rezultātus savās grupās uzrādīja: S12 grupā Amēlija Zaķe (CPSS), Karlīna Šmite (Cēsis), Lāsma Beķere (Ma­dona); S14 grupā Stella Bleidele (CPSS), Letīcija Skride (CPSS); V12 grupā Rūdolfs Raudziņš (CPSS), Ginters Bērziņš (Ma­dona), Ernests Skride (CPSS); V14 grupā Ernests Jekimovs (Cēsis), Indriķis Circens (Viļaka); S16 grupā ātrākās bija CPSS audzēknes Elza Bleidele, Estere Volfa un Elizabete Slotiņa; S18 grupā Ieva Vaļska (CPSS); V16 grupā Ričards Lošins (Jāņmuiža), Rūdis Bišers (CPSS), Ēriks Circens (Viļaka); S50 grupā Žanete Leimane (TRX Cēsis/ Smiltene), Elita Zālīte (TRX Cēsis/ Smiltene), Inguna Eglīte (TRX Cēsis); S grupā Anete Eglīte (Rauna); V18 grupā Vaino Kārkliņš; V40 grupā Mārtiņš Niklass (Rollerour), Mariss Za­riņš (Cēsis); V50 grupā Uģis Dančauskis (TRX Cēsis), Ivars Sedlenieks (Cēsis); V grupā Edgars Bernāns (LAT Rollerski Team), Ivo Caune (Cēsis), Jānis Circens (Viļaka).

Šajā sestdienā treniņseriāla 2.kārta, kad dalībnieki pārbaudīs savu varējumu klasiskajā stilā.