Ziņas

Sports

Treniņš ar sacensību piegaršu

Distancei gatavi. Astoņi dalībnieki bija gatavi mesties Niniera ezerā un ļauties izaicinājumam, veicot pusi Ironman distances. Pēdējos iedrošinājuma vārdus saka sacensību rīkotājs Aigars Kalējs.Foto: Jānis Gabrāns

Neoficiāls Half Ironman – Cēsu pusē vēl nebijušas sacensības – aizvadītajā sestdienā rīkoja Aigars Kalējs, kurš, šķiet, vienīgais no mūsu puses ir veicis pilnu Ironman distanci.

Tajā jāpeld 3,8 kilometri, ar velosipēdu jānobrauc 180,2 km un jānoskrien maratons – 42, 2 km. Pērn augustā Hamburgā Aigars šo distanci veica pirmo reizi, 2500 dalībnieku vidū ieņemot 370. vietu, uzrādot laiku 10 stundas 28 minūtes un 57 sekundes. Rezultāts deva stimulu turpināt sevi pārbaudīt šajā distancē.

“Pavasarī, atbilstoši triatlona provizoriskajam kalendāram, biju ielicis savā kalendārā Latvijas čempionātu Half Ironman, kas tika plānots jūlijā. Diemžēl sacensības netika organizētas, tāpēc nolēmu šajā datumā taisīt treniņu, maksimāli pielāgotu sacensībām, jo 4.augustā Tallinā plānoju atkal startēt pilnajā distancē. Kā saka Aivars no Ventspils – ja man nav kalna, es to uzberu. Tad nu es nolēmu – ja Latvijā nenotiek sacensības, sarīkošu pats,” ar smaidu saka A. Kalējs.

Lai treniņš nebūtu jāveic vienam, viņš aicināja piebiedroties arī citus. Izrādījās, ka ir entuziasti, kuri vēlas izmēģināt spēkus šādā izturības pārbaudījumā. Aigara veidotajā distancē peldus bija jāveic divi apļi jeb 1,9 km Niniera ezerā, tad velobrauciens Cēsis – Vecpiebalga – Cēsis 90 km garumā un 21 km skrējiens – divi apļi maršrutā Cēsis – Priekuļi.

Uz startu Niniera krastā ieradās astoņi dalībnieki, no kuriem pilnu distanci veica trīs, pārējie – atbilstoši spējām. Velobraucienu veica visi, cits mazāk nopeldēja, mazāk noskrēja, taču Aigars saka, ka šī bija iespēja “pagaršot” nedaudz no Ironman sajūtām.

Pēc sacensībām Aigars atzina, ka iecerētais izdevies, tā bijusi jauna pieredze gan pašam, gan dalībniekiem: “Lai arī startējām tikai astoņi, tas bija labs pierādījums, ka var piedalīties gan pieredzējušie, gan iesācēji, gan ar īpašu ekipējumu, gan bez tā. Ar paša uzrādīto laiku esmu apmierināts, iekļāvos nepilnās piecās stundās, kas man ir kā zināma mēraukla šajā distancē. (Aigara laiks distancē – 4:54:37- aut.) Jau otrajā skriešanas aplī sapratu, ka tas tiks izpildīts. Distanci gan nācās veikt vienatnē, jo domubiedri palika aiz manis, bet patiesībā jau oficiālais šo sacensību formāts nosaka, ka riteņbraukšanā nedrīkst braukt kopā ar kādu. Par to var saņemt sodu. Noteikumos sacīts, ka attālumam starp braucējiem jābūt 12 metriem, ja vēlies kādu apdzīt, tas jāpaveic 25 sekundēs. Ja nevari to paveikt, ir jāatpaliek noteiktajā distancē.”

Treniņš veikts godam. Aigars stāsta, ka ir gatavs vēlreiz izbaudīt pilno Ironman distanci: “Tā teikt, jāpamēģina, vai pērn Hamburgā nebija vienkārši laimīga sagadīšanās. Jo man gadījies, ka pirmajās reizēs jaunās distancēs rezultāts ir labs. Iespējams, īpaši mobilizējos, jo pēc tam iet grūtāk.”

Pēc sacensībām notika arī improvizēta apbalvošanas ceremonija, jo rīkotājs bija parūpējies par balvām. Uz goda pjedestāla otrā pakāpiena kāpa Aldis Zelčs, kuram šī bija pirmā Half Ironman distance. Uzrādītais rezultāts 5:47:19. Trešais – Edgars Kokorevičs, kura laiks 6:03:27.

Pirms starta sarunās jau izskanēja, ka šis varētu būt sākums jaunai tradīcijai, un turpmākajos gados atkal gaidāma cīņa par Kalēja kausu. Pats Aigars gan saka, ka vēl jāsaprot, kas un kā: “Šī reize bija tāda īpaša, jo sajutu tādu kā misijas apziņu. Varēju šo treniņu veikt vienatnē, nevienam neko nesakot, bet man bija sajūta, ka jādalās pieredzē. Tāpēc aicināju visu darīt tieši tā, kā oficiālajās sacensībās, lai ikviens var saprast, kā tas notiek. Kad pats sāku piedalīties šajā disciplīnā, nebija neviena, kas pastāstītu, ko un kā, nācās visu izkost pašam. Tāpēc šo treniņu rīkoju ar tādu kā pievienoto vērtību. Sajutos kā triatlona krusttēvs Cēsīs.

Vai tas kļūs par tradīciju, grūti pateikt. Pēc finiša jau vīri teica, ka vajag atkārtot, vēl citi pauduši vēlmi piedalīties, bet tam jāno­briest. Pēc dabas esmu maksimālists, visu gribas uz to labāko. Kad pienāks nākamais gads, tad jau redzēs!”