Ziņas

Sabiedrība

Trapenē, stājoties Zemessardzē, jaunieši nodos zvērestu

Zemessardzes 31.Aizsardzības pret masveida iznīcināšanas ieročiem bataljons rīt, 27.jūnijā, organizē zvēresta došanas ceremoniju, kuras laikā Zemessardzē uzņems 22 kandidātus, informēja 2.Zemessardzes novada sabiedrisko attiecību speciāliste, virsseržante Diāna Selecka.

Pēc viņas teiktā, kandidāti ir dažādu profesiju pārstāvji vecumā ir no 19 līdz 30 gadiem, – tai skaitā automehāniķi, elektriķi, lauksaimnieki, kā arī skolēni un studenti. Pirms zvēresta došanas zemessargu kandidāti apguvuši ierindas mācību, kā arī guvuši ieskatu militārajā likumdošanā.

Zvēresta došanas ceremonijā piedalīsies Zemessardzes štāba priekšnieks pulkvedis Imants Ziediņš un Zemessardzes 31.Aizsardzības pret masveida iznīcināšanas ieročiem bataljona komandieris pulkvežleitnants Māris Simsons, kā arī Trapenes pagasta vadība.

Tā kā lielākā daļa zemessargu kandidātu ir no Apes novada Trapenes pagasta , bataljona vadība pieņēmusi lēmumu rīkot svinīgo zvēresta ceremoniju Trapenes pagastā.

Zemessardzes 31.kājnieku bataljons ir dibināts 1991. gada decembrī Balvos. 2003.gadā tas tiek apvienots ar Alūksnes 24.kājnieku bataljonu, līdz ar to bataljona atbildības teritorija aptver gan Balvu, gan Alūksnes novadus. 2005.gada janvārī bataljonam tiek pievienota Aizsardzības pret masveida iznīcināšanas ieročiem (AMII) rota un bataljons tiek reorganizēts un pārsaukts par Zemessardzes 31.AMII bataljonu.

Bataljonam ir divi galvenie uzdevumi. Bataljons sniedz aizsardzības no MII atbalstu citām NBS vienībām gan apmācību, gan operāciju jomā, kā arī pilda Zemessardzes vispārējās funkcijas savā atbildības teritorijā. Bataljons ir vienīgā NBS vienība, kas nodarbojas ar aizsardzības no MII jautājumiem.