Ziņas

Sabiedrība

Transportlīdzekļus vairs nav obligāti jāaprīko ar ziemas riepām, tomēr CSDD aicina ar riepu maiņu nesteigties

Foto: Marta Martinsone - Kaša

Lai arī no šodienas, 1.marta, transportlīdzekļus vairs nav obligāti jāaprīko ar ziemas riepām, tomēr, ņemot vērā pašreizējos laikapstākļus, Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) aicina autovadītājus nesteigties ar riepu maiņu,  pauda CSDD pārstāvji.

CSDD aicina autovadītājus izvēlēties laikapstākļiem atbilstošas riepas, tādējādi rūpējoties gan par savu, gan pārējo satiksmes dalībnieku drošību.

Ceļu satiksmes noteikumi paredz, ka no 1.decembra līdz 1.martam visiem automobiļiem un autobusiem, kuru pilna masa nepārsniedz 3500 kilogramus jābūt aprīkotiem ar ziemas riepām. Pārējā laikā ziemas riepu lietošana ir pēc autovadītāja ieskatiem un atbilstoši laika apstākļiem. Savukārt riepas ar radzēm drīkst izmantot tikai no 1.oktobra līdz 1.maijam.

Tāpat CSDD iesaka neizmantot riepas, kas vecākas par pieciem, sešiem gadiem. Tas skaidrojams ar protektora nodilšanu, kā arī ar to, ka laika gaitā riepu gumija zaudē savas īpašības. Riepas ražošanas laiks norādīts uz katras riepas ārējās malas. Piemēram, kvadrātā vai aplī redzami četri cipari – pirmie divi ir gada nedēļa, bet pēdējie divi – gads, kad riepa ražota.

Kā liecina CSDD veiktā transportlīdzekļu tehniskā kontrole uz ceļa, arī ziemā daļa autovadītāju izvēlas braukt ar riepām, kuru protektora dziļums nepārsniedz vienu milimetru.

Šogad reidos kopā pārbaudīti jau 1300 vieglie automobiļi, Valsts policija noformējusi 51 protokolu par neatbilstošu riepu protektoru. Savukārt kāda automobiļa riepu protektora dziļums bija vien 0,9 milimetri.