Ziņas

Kriminālziņas

Traģiskais septembris – Ceļu satiksmes negadījumos Vidzemē gājuši bojā septiņi cilvēki

Šā gada septembrī Vidzemē avārijās dzīvību zaudēja septiņi cilvēki, tajā skaitā viens bērns. Šīm traģiskajām avārijām nav īsti vienojošu elementu, bet galvenais iemesls bija vadītāju bezatbildība pret ceļu satiksmes noteikumiem un pret līdzcilvēkiem, kas atrodas mašīnā, pārgalvība vai nogurums.

Policija vēl skaidro precīzus ceļu satiksmes negadījumu apstākļus un to, kādēļ šajos negadījumos cietušie autovadītāji, netika galā ar automašīnas vadāmību un nobrauca no ceļa braucamās daļas vai iebrauca pretējā braukšanas joslā. Sākotnējā informācija norāda uz iespējamu pārgalvību, bezatbildību pret savu un līdzcilvēku drošību, kā arī atsevišķos gadījumos uz nogurumu. Starp bojāgājušajiem diemžēl ir arī bērns.

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Patruļpolicijas nodaļas priekšnieks Jānis Lūks norāda: “Lai traģisko avāriju skaitu mazinātu, jāiesaistās ir visiem, ne tikai policijai, jo nevar nolikt policistu uz katra ceļa un katrā kilometrā. Tā vietā būtu jāmainās sabiedrības attieksmei un jāuzlabo kopējā braukšanas kultūra. Skaidri redzams, ka lielais bojāgājušo cilvēku skaits nebūtu, ja vadītāji ievērotu Ceļu satiksmes noteikumus.”

Šā gada septembrī Vidzemes reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā ceļu satiksmes negadījumos gājuši bojā septiņi cilvēki, bet valstī pavisam kopā 17 cilvēki. Savukārt deviņu mēnešu atskaites periodā valstī reģistrēti 13654 ceļu satiksmes negadījumi, no kuriem 2641 gadījumi ar cietušām personām un pavisam cietuši 3180 cilvēki, bet gājuši bojā 100 cilvēki.