Ziņas

Sports

Tradicionāli, tikai otrādi

Ātrākie. Latvijas Valsts mežu MTB maratona pirmajā posmā Valmiera – Cēsis uzvarēja Oskars Muižnieks (centrā), otrajā vietā Lauris Puriņš (no kreisās), bet trešo vietu izcīnīja cēsnieks Kaspars Serģis.Foto: Jānis Gabrāns

Tā var teikt par svētdien aizvadīto Latvijas tradīcijām bagātākā velo seriāla, kura nosaukums šogad ir “Latvijas Valsts mežu MTB maratons”, pirmo posmu. Ja visusiepriekšējos gadus riteņbraucēji devās maršrutā Cēsis – Valmiera, šogad brauciens notika pretējā virzienā: ar startu Valmierā, bet finišu – Cēsīs.

Sacensību rīkotājs Igo Japiņš pastāstīja, ka jau pērn rudenī pieņemts lēmums šogad šo tradici­onālo braucienu pagriezt pretējā virzienā: “No vienas puses, sacensību rīkotājiem it kā zināma trase, tajā pat laikā – daudz jauna, dažādi izaicinājumi. Domāju, mēs ar saviem uzdevumiem galā tikām, tagad būs svarīgi saprast, kādas atsauksmes no braucējiem, lai saprastu, vai šis lēmums bija pareizs.”

Patiesībā jau vienu gadu varētu braukt no Cēsīm uz Valmieru, otru – pretējā virzienā.

Sporta distancē uz starta stājās 200 braucēju, bet Cēsīs, Vienības laukumā, finiša līniju pirmais šķērsoja Phjončhanas olimpisko spēļu dalībnieks biatlonā Oskars Muižnieks no komandas “DTG-MySport”. 12 sekundes aiz viņa finišēja Oskara komandas biedrs Lauris Puriņš, bet trešo vietu izcīnīja cēsnieks Kaspars Serģis (“Amore& Vita-Prodir”), uzvarētājam zaudējot vairāk nekā minūti. Var atgādināt, ka Kaspars ir Cēsu puses vienīgais profesionālais šosejas riteņbraucējs un MTB mačos redzams reti.

O. Muižnieks pēc finiša pastāstīja, ka jau otrajā kilometrā abi ar Lauri aizbēguši no sekotājiem par vismaz 30 sekundēm un turpmākajā distancē, abiem sekmīgi sadarbojoties, to izdevies arvien palielināt. Uz jautājumu, kā bija braukt pretējā virzienā, atzina, ka distance labi zināma, tāpēc pārsteigumu nebija: “Tiesa, tik sausu šo distanci gan neatceros. Ie­spējams, tāpēc smagākais bija pēdējais grants ceļa posms, jo pamatīga trepe un ceļš nedaudz pret kalnu.”

Distances beigu posms veda augšā pa Lenču ielu, un te finiša spurtā Kaspars Serģis atstāja aiz muguras četrus sekotājus, finišējot trešais. Viņš pastāstīja, ka lieti noderējušas viņa šosejas riteņbraucēja priekšrocības: “Igaunijas braucējs it kā izrāvās priekšā, taču veiksmīgi nosēdēju aizvējā, pēdējā brīdī uzbruku un finišēju trešais.”

Lai arī šis skaitās kalnu riteņbraukšanas seriāls, Kaspars atzina, ka patiesībā gan pirmais posms vairāk atgādinājis šosejas braucienu: “Ja citur – Siguldā, vai iepriekšējos gados Cēsu posmā – ar kalniem bija reāls MTB, šoreiz vairāk tomēr šosejas brauciens, bet man tas ļāva izmantot savas priekšrocības. Nedaudz pietrūka komandas biedru, kuri palīdzētu strādāt kopā. Par uzvaru pacīnīties bija samērā nereāli, jo man nācās startēt no trešā koridora, tāpēc sākumā biju tālu no līderiem. Bija jāpatērē daudz spēka, lai tiktu grupai priekšā, tad jau abi līderi bija tālu prom un atlika cīņa par trešo vietu.”

Iepriekšējo reizi šajā posmā Cēsis – Valmiera Kaspars startējis pirms astoņiem gadiem, pērn piedalījies vien divos MTB mačos Latvijā, Kuldīgā un Ikšķilē. Viņš saka, ka šis bijis labs treniņš, lai gatavotos nākamajiem šosejas mačiem: “Forši, ka sanāca būt Cēsīs un varēju nobraukt šīs sacensības. Ir labi, ka izdodas pamainīt riteņus, trases, tas atkal dod lielāku apetīti braukt pa šoseju.”

Sacensībās startēja arī daudzi mūsu puses braucēji. Jāatzīmē Dzintara Osīša (“Virsotne/ MARMOT”) uzvara sporta distances grupā 50+.
Tautas distancē startēja vairāk nekā 1000 braucēju. Absolūtajā vērtējumā trešajā vietā finišēja Sandijs Kļaviņš (”Pulsaar”), sestais Arvo Godiņš (“ZZK-Cēsis”), astotais – Mārtiņš Daļeckis (“Pulsaar”).

Atsevišķās grupās tautas distancē: TM grupā 2. – S. Kļaviņš, 6. – M. Daļeckis; TM18 grupā 2. – A. Go­diņš, 6. – Rodžers Pe­taks (“ZZK-Cēsis”); TW35 grupā uzvarēja Aiga Strazdiņa (“Virsotne/ MARMOT”); TW45+ grupā 3. – Inna Juršēviča (“SK Priekuļi”), 8 – Sandra Kvitka (sporta klubs “Wendi”); TM45 grupā 10. – Aldis Zelčs (sporta klubs “Wendi”); TM60 grupā 3. Ivars Sedlenieks (“TRX Cēsis”); TM65+ grupā 7. – Pēteris Micāns (“Filter”).
“Mammadaba” distancē zēniem M14 grupā astotajā vietā Cēsu Sporta skolas audzēknis Ričards Lošins.

Kopumā šogad Latvijas Valsts mežu MTB maratona sezonā iekļauti septiņi posmi. Pirmo reizi sacensības uzņems Vanagkalns Jaunpiebalgā, kur sportisti pulcēsies 6.jūnijā. Vēl notiks posmi Talsos, Siguldā, Vietalvā, Smil­tenē un Ikšķilē.