Ziņas

Sports

Tradīcija turpinās

Uzvarētāji. Cēsu Valsts ģimnāzijas absolventu kausa izcīņā futbolā triumfēja 2012.gada absolventi, saņemot ceļojošo trofeju.Foto: no albuma

Cēsu Valsts ģimnāzijas futbola laukumā aizvadīts jau tradicionālais futbola turnīrs – absolventu kausa izcīņa. Ģimnāzijas direktore Gunta Bērziņa, uzrunājot sanākušos, izteica gandarījumu par to, ka 1988.gada absolventa Jāņa Zaharko un viņa klasesbiedru pirms septiņiem gadiem rosinātā ideja ir izturējusi laika pārbaudījumu un joprojām ir dzīva: “Skaidrs, ka kāds vienmēr būs uzvarētājs, kāds – zaudētājs, bet šajā pasākumā ir kas ļoti labs un visus vienojošs. Proti, tā ir skola, kurā esat mācījušies, ko esat absolvējuši un pie kuras šajā dienā esat atgriezušies.”

Jānis Zaharko uzrunā atzina, ka pērn teikuši, ka tā bija pēdējā reize, ka vairs nepiedalīsies, taču komanda atkal ir klāt: “Ir vairāki iemesli, kas liek to darīt. Pirm­kārt, skolas biedra Arta Eglīša, kura vārdā nosaukts ceļojošais kauss, dēls Kristaps, kurš jau vairākus gadus ir kopā ar mums vienā komandā, šogad kļūs par absolventu. Mēs domājam, ka ir forši pēdējā skolas gadā kopā ar tēva vecajiem džekiem kopā uzspēlēt. Otrs iemesls. Tagad moderni teikt, neskatāmies pagātnē, tikai uz priekšu, bet patiesībā viss var notikt, tikai atceroties, no kurienes esam nākuši, kurā skolā esam mācījušies, ar ko kopā bijuši. Kopā pabūt – tas ir galvenais. Koman­das taču nenāk tāpēc, ka mēs aicinām spēlēt, bet tāpēc, ka nāk savējie, ar kuriem kopā ir interesanti.”

Kristaps Eglītis “Druvai” atzina, ka ir labi uzspēlēt ar vīriem, kas bijuši tēva klases biedri, jo tas ļauj just saikni ar to laiku, kad arī tēvs bija skolnieks, absolvents. Fut­bols esot Kristapa mīļākais sporta veids, kam aktīvi seko līdzi, tiesa, pašam uzspēlēt sanākot ļoti reti.

Absolventu kausā spēles notiek gan sieviešu, gan vīriešu konkurencē. Dāmu grupā startēja trīs komandas, tostarp viena apvienotā komanda, kurā spēlēja arī māte ar meitu, kuras abas beigušas šo skolu. Dāmas izspēlēja apļa turnīru, par uzvarētājām kļuva 2013. ga­da absolventes. Otrajā vietā 2012. gada absolventes, kas pērn ierindojās trešajā vietā, bet trešajā –2010. gada beidzējas.

Vīriešu konkurencē startēja desmit komandas, vispirms aizvadot spēles trijās apakšgrupās. Pusfi­nā­lā iekļuva katras grupas uzvarētāji – 2012., 2001., 2016.gada absolventu komandas un turnīra ilg­gadējie rīkotāji – 1988.gada komanda.

Svinot uzvaras pusfinālos, finālā iekļuva 2012.un 2016.gada komandas, un cīņā par ceļojošo kausu ar 2:0 pārāki izrādījās 2012.gada absolventi. Trešajā vietā 2001. gada, bet ceturtajā – 1988.gada absolventi.

Noslēgumā tika pasniegtas medaļas un atkal atjaunota garšīgā tradīcija – visām komandām kopīgi notiesāt torti.