Ziņas

Sabiedrība

Topošo skolēnu svētki Veselavas estrādē

Uz dēļu grīdas. Izlaiduma svinības Veselavas bērnudārza mazuļiem notika brīvdabas estrādē, par ko bija rūpējusies vadītāja Iveta Liepiņa.Foto: Mairita Kaņepe

Saulainā maija priekšpusdienā ceļš uz Veselavas brīvdabas estrādi bija izrotāts ar baloniem. Tas visvairāk iepriecināja bērnus, kurus gaidīja izlaiduma svinības ne tikai estrādē, arī piedzīvojumu spēlēs netālās Rauņa upītes krastos.

“Tāds izlaidums mums vēl nav bijis. Esam priecīgas, ka bērniem varējām sagādāt šādus svētkus,” saka Iveta Liepiņa, Veselavas pirmsskolas izglītības iestādes “Vālodzes” vadītāja. Satikusi “Druvas” korespondenti, vadītāja vēlreiz pārlaiž skatu sau­lainajai norai, kur rosās mazuļi, skolotājas un bērnu ģimenes locekļi. ” Tagad kopā esam tieši 25 cilvēki. Izlaidums var sākties, un ievēroti arī visi ārkārtējās situācijas noteikumi,” pasmaida vadītāja. Estrādē zem jumtiņa pedagogi mazajiem dod uzdevumus. Katrs saistīts ar to, ka gaitas bērnudārzā nu ir noslēgušās, bet rudenī gaidāms liels piedzīvojums – ienākšana skolā.

Ir darbdienas rīts, tāpēc izlaiduma svinībās ne visiem bērniem līdzās ir vecāki. Tad nu arī vectēvs gatavs atcerēties spēka gadu līksmes un katrā rotaļā būt pārī ar mazmeitu. Ka pieaugušie paliktu malā, ja uz estrādes bērni vingro un dejo, nevar būt ne runa. Tādas ir svētku svinības bērniem kopā ar pedagoģēm, kuras ik pa laikam uzvedina uz domu – ko mēs šodien svinam? To, ka septembrī ceļš vedīs uz skolu.
Pļaviņā pie estrādes kuras ugunskurs. Top ēdiens kopīgai svētku maltītei. Bērnudārza vadītāja kolēģēm par īstenoto ieceri rīkot izlaidumu brīvā dabā uzdāvina bazilika stādu. Podiņu. Bērniem dāvanu klāsts daudz lielāks. Vasarā jāpagūst krāt spēku, jāatrod laiks arī apgūt zinības no grāmatiņas, kas svētkos saņemta kā dāvana.