Ziņas

Sabiedrība

Top gājēju celiņš

Darbi sākas. Aizvadītajā nedēļā Pirtsupītes gravā strādāja ekskavators, sākot gatavot pamatni iecerētajam gājēju celiņam. Foto: Jānis Gabrāns

Ejot vai braucot pa Palasta ielu gar Pirtsupītes gravu, var redzēt tranšeju no ielas līdz gravas apakšai. Cēsu novada pašvaldības Komunālās nodaļas vadītājs Vladimirs Kalandārovs pastāstīja, ka uzsākta gājēju celiņa izbūve.

Jau 2015.gadā Cēsu novada domes deputāti domes sēdē apstiprināja detālplānojuma projektu Pirtsupītes gravai, nosakot, ka tas realizējams vairākās kārtās atkarībā no paredzēto objektu aktualitātes un pieejamā finansējuma apjoma. Tika noteikts, ka pirmajās kārtās plānots izveidot slēpošanas trasi /velotrasi ar apgaismojumu un atpūtas punktiem, gājēju celiņu no Viestura līdz Palasta ielai, klusās atpūtas un skatu zonu pie slimnīcas, aktīvās atpūtas zonu bērniem un pieaugušajiem Viestura ielas tuvumā.

Iecere laba, taču prasa lielus finansiālos ieguldījumus, tāpēc viss notiek palēnām. Veidojot šī gada budžetu, tika panākta vienošanās par gājēju celiņa izveidošanu, kas būtu pirmais solis ceļā uz šīs teritorijas attīstību.

V. Kalandārovs stāsta, ka projekts gājēju celiņam izstrādāts, kopējā summa ap 130 tūkstošiem eiro. Tā kā šim gadam visa summa nav paredzēta, darbi sadalīti divās daļās. Vispirms taps celiņš no Palasta ielas līdz Pirtsupītei, nākamgad – no upītes līdz Viestura ielai.

“Ieplānotā celiņa vietā izņemta grunts, tās vietā tiks iebērta stingrāka kārta, tad līdz noteiktam augstumam bērsim drupinātos būvgružus. Tam pa virsu tiks uzbērta grants kārta, un tā celiņš atstāts uz ziemu, lai “nosēžas”. Problēma tā, ka darbi apstājušies nelabvēlīgo laika apstākļu dēļ. Tur ir tik mitrs, ka strādāt nav iespējams. Jāpagaida, lai varētu turpināt darbus, taču šajā gadā līdz seguma ieklāšanai šis gājēju celiņa posms tiks sakārtots,” skaidro V. Kalandārovs.

Drupināto būvgružu izmantošana varētu samazināt izmaksas, nepasliktinot kvalitāti. Vēl nav atrisināts arī jautājums par celiņa segumu, ko ieklās nākamgad. Projektā plānots bruģa iesegums, bet V. Kalandārovs norāda, ka tas ir slidens, bet šajā celiņā no Palasta līdz Viestura ielai tikpat kā nav taisnu posmu, tikai slīpums, tāpēc jādomā par iesegumu, kas neslīdētu.

Izstrādātajā projektā apgaismojums minētajam gājēju celiņam nav paredzēts, taču Komunālās nodaļas vadītājs norāda, ka par šo jautājumu vēl tiks runāts. Izbū­vējot celiņu, tiks veikti priekšdarbi, lai nākotnē, ja būs nauda, varētu izveidot arī apgaismojumu.

Kad sāksies darbi citos iecerētajos infrastruktūras objektos šajā teritorijā, atkarīgs no pašvaldības budžeta iespējām.