Ziņas

Sabiedrība

Tīrīs Limbažu dzirnavu Mazezeru

Limbažu novada pašvaldība novembrī sāks Limbažu pilsētas teritorijā esošā Limbažu dzirnavu Mazezera tīrīšanu, kas norisināsies vairākos posmos.

Kā aģentūru LETA informēja Limbažu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Agrita Vītola, vispirms notiks ūdens nolaišana un ūdenstilpē esošo zivju pārvietošana uz Dūņezeru. Pēc tam, ja būs labvēlīgi laika apstākļi, lai ar tehniku varētu strādāt uz ūdenstilpes gultnes, tiks izraksti kanāli, lai veicinātu Mazezera nosusināšanos. Bet nākamajā gadā, kad būs rakšanas darbiem piemēroti apstākļi, notiks gultnes padziļināšana, attīrot no aizaugumiem.

Ūdenstilpe, kurai nav oficiāla nosaukuma, bet tautā tiek dēvēta par Limbažu dzirnavu Mazezeru, ir veidota mākslīgi, uzpludinot Zītaravotiņa posmu un savulaik kalpojusi par Limbažu ūdensdzirnavu dīķi. Mazezera – ūdens akumulācijas uztvērēja, zemesgabala starp Lībiešu, Burtnieku un K.Barona ielu – kopējā platība ir 2,5 hektāri.

2014.gadā pašvaldības aģentūra “Alda” īstenoja Donaviņas un Zītaravotiņa tīrīšanu, bet šā gada vasarā sāka niedru pļaušanu Umurgas dīķī.