Ziņas

Kriminālziņas

Tiesa piespriež piespiedu darbu par cilvēku nolaupīšanu

Limbažu rajona tiesa piespriedusi piespiedu darbu un noteikusi probācijas laiku pieciem vīriešiem, kuri 2016.gada 17.jūlija naktī alkohola reibumā uzbrukuši trim vīriešiem un sievietei, kā arī nolaupījuši divus vīriešus, aģentūra LETA noskaidroja Limbažu rajona tiesā.

Personas tika apsūdzētas pēc Krimināllikuma 153.panta pirmās daļas, par personas nolaupīšanu, pielietojot vardarbību, un 231.panta otrās daļas, par huligānismu.

Apsūdzētie atzinuši savu nodarījumu.

Jau ziņots, ka pieci uzbrucēji, 1987., 1989., divi 1992. un viens 1998.gadā dzimis vīrietis, 2016.gada 17.jūlija naktī, būdami alkohola reibumā, aizbraukuši uz savu upuru dzīves vietu Alojā, kur meklējuši kādu Ivaru un Artūru. Kad viņus neizdevās atrast, vīrieši uzbrukuši 1996. un 1998.gadā dzimušajiem brāļiem un ievietojuši tos auto bagāžniekā.

Tad viņus veda uz vietu, kur varētu būt atrodamas iepriekš minētās personas, lai upuri norādītu uz viņu dzīvesvietu. Taču brāļi to nespēja izdarīt, tādēļ uzbrucēji upuriem lika noprast, ka noslīcinās tos, inscenējot nelaimes gadījumu dzērumā. Jaunajiem vīriešiem lika dzert alkoholu, izģērbties un viņi tika ievilkti ūdenī. Pēc upuru solījumiem palīdzēt atrast Ivaru un Artūru, viņiem lika iekāpt auto bagāžniekā.

Tad vīrieši aizbrauca uz īpašumu Braslavas pagastā, kur uzbruka tā iemītniekiem un mēģināja tur dzīvojošo 1968.gadā dzimušo vīrieti nolaupīt. Kad neizdevās viņu ievietot automašīnas bagāžniekā, vīrietis tika ievests atpakaļ mājā, kur viņu fiziski iespaidoja, izteica draudus nogriezt pirkstus tur mītošajai 1969.gadā dzimušajai sievietei un nodedzināt ēku, ja cietušie ziņos policijai.

Pēc tam apsūdzētie aizveduši abus bagāžniekā esošos jaunekļus un izlaiduši tos aptuveni 10 kilometru attālumā no dzīvesvietas.

Cietušie guvuši maznozīmīgus un vidējus miesas bojājumus. Abi nolaupītie brāļi neizteica prasību, lai viņu uzbrucēji tiktu sodīti ar brīvības atņemšanu.

Visiem vīriešiem piespriests piespiedu darbs un probācijas uzraudzība.

Viens no uzbrucējiem agrāk ir sodīts par auto vadīšanu alkohola reibumā bez tiesībām, savukārt cits iepriekš sodīts par viltotu pierādījumu sniegšanu. Pārējie iepriekš bijuši administratīvi sodīti.