Ziņas

Kriminālziņas

Tiesa pasludina spriedumu noziedzniekam

Pēc tiesas sēdes. Notiesāto Jāni Bajāru policijas darbinieki no Cēsu rajona tiesas aizveda atpakaļ uz ieslo­dzījuma vietu.Foto: Marta Martinsone-Kaša

Cēsu rajona tiesas tiesnese Agita Papule 5.februārī tiesas  zālē nolasīja saīsināto spriedumu 25 gadus vecam noziedzniekam, kurš pagājušā gada 31. augustā Cēsīs, Bērzaines apkaimē, ar nazi uzbruka 14 gadus vecai meitenei un pakļāva viņu nāves briesmām.

Saīsinātais spriedums paredz, ka 25 gadus vecais Jānis Bajārs ir notiesāts ar brīvības atņemšanu uz četriem gadiem. Pēc tam, kad būs atbrīvots no cietuma, vēl divus gadus būs probācijas dienesta uzraudzībā. Ja probācijas dienesta noteikumi netiks izpildīti vai būs kādi pārkāpumi, dienests vērsīsies tiesā.

Notiesātais atrodas apcietinājumā jau no 1. septembra, kad, pateicoties cēsnieku atsaucībai, policija ātri bija noziedzniekam uz pēdām. Satraukums, ka mazpilsētā staigā vīrietis, kurš dienas vidū uzbrucis un vairākkārt sadūris meiteni, varēja noplakt.

Iespējams, pēc pilna sprieduma saņemšanas notiesātais spriedumu pārsūdzēs. Advokāts Arnis Cimbulis tiesā prasīja piespriest nosacītu sodu, jo pieci mēneši cietumā uzbrucējam jau devuši mācību. Savukārt prokurors Arnis Šūlmeisters pieprasīja apcietināt noziedznieku uz sešiem gadiem septiņiem mēnešiem un vēl divus gadus probācijas dienesta uzraudzībā.
Uzbrukumā cietusī meitene un viņas pārstāve bija mierā ar tiesas spriedumu. Meitene pēc fiziskām traumām, kuras atstājuši naža dūrieni, ir atlabusi, ko nevar teikt par psiholoģiskām traumām, tajā skaitā nākt uz tiesu, liecināt un izteikties par uzbrucēju.