Ziņas

Kriminālziņas

Tiesa noraida vokālā pedagoga Kramiņa prasību par goda aizskaršanu

Cēsu rajona tiesa noraidījusi muzikālā pedagoga, Latvijas Nacionālās skolotāju savienības priekšsēdētāja Edgara Kramiņa prasību pret žurnālistu Sandri Vanzoviču un izdevniecību “Mediju nams” par godu un cieņu aizskarošu ziņu atsaukšanu izdevumos “Vakara Ziņas” un “Neatkarīgā Rīta Avīze” (NRA), aģentūra LETA noskaidroja tiesā.

Kā iepriekš skaidrojis pats Kramiņš, šī ir prasība bez mantiskas piedziņas, jo viņš to uzskata “par principa un taisnības lietu, kas vērsta pret dzeltenās preses visatļautību”.

Muzikālais pedagogs lūdza tiesu atzīt, ka prese ar savu rakstu ir aizskārusi viņa un Latvijas Nacionālās skolotāju savienības godu un cieņu, un uzlikt par pienākumu izdevniecībai atsaukt apmelojošo informāciju, publicējot atvainošanos un viņa atklāto vēstuli tieši tajā pašā diennakts stundā, informācijas kanālā un apjomā, ieskaitot tikpat lielu atsauci uz žurnāla vāka, kādā apmelojošā informācija un morālais kaitējums tika izplatīts.

Kramiņš iepriekš norādījis, ka viņa kritika, pret kuru vērsās “Vakara Ziņas” un NRA, bija adresēta personai, kura bez izglītības un pietiekamas profesionālās sagatavotības pretendē uz skatuves mākslinieces statusu. Kritikā analizēts tikai tas, kas tika rādīts uz skatuves plašai publikai, un netika ietverta nekāda aizkulišu informācija. Tāpēc Kramiņš uzskata, ka goda un cieņas aizskārums skar viņa profesionālo darbību, jo tiek apšaubīta viņa kompetence.