Ziņas

Sabiedrība

Tiekas “Paaudžu spēlēs”

nTrīs paaudzes kopā. “Paaudžu spēles” kļuvušas par tradīciju Nītaures pagastā, un jau trešo gadu nītaurieši tikās, lai sanāktu kopā, atpūstos un atraktīvi parādītu sevi vai ģimeni. Foto: PublicitātesFoto: no albuma

Jau trešo reizi Amatas novada Nītaures pagastā savā starpā spēkiem mērojās trīs nītauriešu paaudzes, kopā spēlējot spēles un cīnoties dažādos konkursos. Pasākuma idejas autore Inese Skrapce norāda, ka vienmēr ir vieglāk organizēt pasākumus, kuri kļūst par tradīciju, un “Paaudžu spēles” varētu dēvēt par vienu no šādiem pasākumiem. Tiesa gan, viņa norāda, ka ik gadu šo pasākumu apmeklē vienas un tās pašas ģimenes, bet jaunas piesaistīt ir grūti.

“Tāda tā ikdiena ir kultūras cilvēkiem, un to jau vislabāk jūt arī pagasta kultūras dzīves uzturētāja Inese Sergejeva, kura neļaus man sameloties. Taču prieks, ka šogad jau trešo reizi kopā ar Inesi šos svētkus organizējām, un prieks, ka bija ģimenes, kuras to novērtēja,” laikrakstam “Druva” saka I. Skrapce. Viņa bilst, ka uz šo pēcpusdienu nāk tie, kuri ir gatavi darboties un kuriem piemīt zināma atraktivitātes deva. Un patiesi, komandu dalībniekiem, kuri tika sadalīti trīs vecuma grupās – līdz 25, līdz 50 un plus 50 –, bija gan uz ātrumu jāmizo dārzeņi, no kuriem pēc tam tapa garda zupa, gan bija jāada, izmantojot vien rokas un pirkstus, bija jāmakšķerē un jāveido etīde.

Nītauriete Larisa Šteine, viena no aktīvākajām ģimenes mammām pagastā, kura arī palīdz organizēt dažādus pasākumus, norāda, ka vienmēr ir prieks, ja pasākums tiek apmeklēts un novērtēts.

“Ir labi, ja pagastā ir radoši cilvēki, kuri uzņemas iniciatīvu un palīdz organizēt kultūras un atpūtas pasākumus. Un vēl labāk ir, ja netrūkst vietējo ļaužu, kas to visu apmeklē un bauda. Prieks par katru pagastā rīkotu pasākumu,” saka L. Šteine, kura jau ir domās par Lieldienu pasākumu programmu veidošanu.