Ziņas

Sabiedrība

Tiekas ar patriarhu Aleksiju II

Kā “Druvai” pastāstīja draudzes locekle Angelina Semjonova, neraugoties uz to, ka draudze saņēmusi nedaudz vairāk nekā 10 ielūgumus, uz šo nozīmīgo dievkalpojumu devušies 25 draudzes locekļi. Viņiem pievienojušies arī rīdzinieki – Cēsu draudzes locekļi. “Cilvēku bija daudz, un sākumā katedrālē neiekļuva pat tie, kuriem bija ielūgumi. Tomēr tikām aicināti un dievkalpojumā piedalījāmies klātienē,” informēja A. Semjonova. Kā pastāstīja Svetlana Skuteļska, Maskavas un visas Krievzemes pareizticīgo baznīcas Visusvētīgā patriarha Aleksija II uzruna uz viņu atstājusi milzīgu iespaidu.

“Dievkalpojums bija pacilājošs, kaut gan pēc formas ļoti vienkāršs. Biju gandarīta, ka to apmeklēja pārstāvji no visām Latvijā pastāvošajām konfesijām. Man šķita, ka visu cilvēku sirdīs salija mīlestība, pazuda valodu barjera, visi lieliski sapratāmies,” uzsvēra S. Skuteļska.

Cēsu pareizticīgo

draudzes priesteris Daniils atzina, ka šī vizīte ir nozīmīga ne tikai Latvijas pareizticīgajiem, bet visai valstij, jo patriarha Aleksija II mērķis ir ne tikai vienot pareizticīgo kopienas pasaulē, bet aicināt visus kristiešus uz starpkonfesionālu dialogu.