Ziņas

Sabiedrība

Testēšanā neatklāj ar “Covid-19” sasirgušos

PALDIES ZEMESSARGIEM. Novērtējot sadarbību, Cēsu klīnikas valdes locekle Olga Rudzīte (pirmā no kreisās) pasniedza pateicības rakstu Kristīnei Vanagai no 2. kājnieku rotas un Valdemāram Miķelsonam no Kaujas atbalsta rotas, kā arī uzdāvināja klīnikas korporatīvos lietussargus katram    projektā iesaistītajam zemessargam. Foto: publicitātes

Cēsu klīnikā no pirmā līdz 12. novembrim pirms ambulatoro pakalpojumu sniegšanas visiem pacientiem un viņus pavadošām personām tika veikta “Covid-19” pārbaude.

Cēsu klīnikas sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Valnere informē: “Testēti vairāk nekā 2200 apmeklētāju. Iepriecinoša ziņa ir tā, ka šajā laikā ar “Covid-19” sirgstoši pacienti uz klīniku nav nākuši. Esam pateicīgi mūsu palīgiem – Zemessardzes 27. kājnieku bataljona Kaujas atbalsta rotai, Štāba rotai un 2. kājnieku rotai – par atbalstu un augsto profesionalitāti, palīdzot organizēt pacientu plūsmu.” Šī klīnikai ir pirmā šāda tieša sadarbība ar Zemessardzi.

Dace Valnere skaidro, ka pie tāda apjoma testēšanas, kad tā bija nepieciešama ikvienam ambulatorā pakalpojuma saņēmējam, lielākais izaicinājums bijis pacientu plūsmas organizācija, jo stundas laikā pārbaudes tika veiktas 10 līdz pat 40 apmeklētājiem: “Stundās, kad bija liels apmeklētāju skaits, piesaistījām papildu personālu raitai testēšanas nodrošināšanai.”

Zināms, ka jaunumus cilvēki uzņem atšķirīgi, turklāt sākotnēji var būt arī iebildes vai neizpratne, tomēr sabiedrisko attiecību speciāliste vērtē: “Ir gandarījums, ka izteikti lielākā sabiedrības daļa ar izpratni pieņēma šo situāciju. Protams, bija daži gadījumi, kad cilvēki pauda neapmierinātību. Tieši tāpat, kā tas pašlaik mēdz būt ar jebkuriem ierobežojumiem.”

Testēšana tika veikta pēc Nacionālā veselības dienesta aicinājuma epidemioloģiskās drošības uzlabošanai ar mērķi pasargāt darbiniekus, iespējami samazināt riskus, kas varētu apdraudēt neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanu un akūto pacientu ārstēšanu, mazināt slimības izplatību sabiedrībā, kā arī apzināt reālo situāciju – pacientu plūsmu un saslimstības līmeni, kas līdz šim tādā veidā nebija darīts. Dienā vidēji tika testēti 250 cilvēki.

Savukārt, informējot par pacientu skaitu klīnikā patlaban esošajā kovida nodaļā, Dace Valnere teic: “Laikā no 8. līdz 14. novembrim “Covid-19” pacientu plūsma nedaudz samazinājās, nodaļā ārstējās vidēji 15 pacienti dienā. Pašlaik ir 16 pacienti, diviem no tiem nepieciešama intensīvā terapija.”