Tautas balss

Temats

Jāatrod saprātīgs risinājums

Ziņas Forumi Jāatrod saprātīgs risinājums

 • Autors
  Publikācijas
 • #183788

  Druva
  Moderator

  Pēc publikācijas otrdienas numurā, kurā stāstīts par iebraukšanu Cēsu Meža kapos, proti, aizlieguma zīmi iebraukt ceļā starp veco un jauno apbedījumu daļu, kā arī par iespēju iegādāties atļauju iebraukšanai, vairāki cēsnieki redakcijai pa tālruni izteica neizpratni par situāciju:

  Maija:

  -Man ir astoņdesmit gadu, dzīvoju patālu no Meža kapiem, otrpus dzelzceļam. Veselība neļauj gandrīz nemaz staigāt, bet pie vīra kapa aizbraukt vēlos. Tā kā ģimenē nav, kas ar auto aizved, lūdzu paziņu, kuram dodu piecus eiro degvielai. Tagad iznāk, ka būs vēl jāmaksā par iebraukšanu tuvāk kapu vietai četri eiro. Gribas, kamēr nav sniega, pāris reižu mēnesī pabūt pie tuvinieku kopiņām. Tagad tas būs dārgi. Turklāt nevaru saprast, kā tad notiks maksāšana. Neviens taču pie tās zīmes nestāvēs un naudu nepieņems, bet, ja būs jāstaigā un jāmeklē kapsargs, to es nevarēšu. Un kā būs sestdienās un svētdienās? Manuprāt, pēc pulksten sešiem vakarā taču mašīnām varētu ļaut braukt, tad jau vairs nevienu neglabā.

  Uldis:

  – Brālis ir otrās grupas invalīds, aiziet līdz vecāku kapiem, kas atrodas tālākajā vietā no Lenču ielas, nevar. Vedu viņu ar mašīnu, cik tuvu vien var. Vai arī šādos gadījumos par iebraukšanu būs jāmaksā? Ja tā, tie būs papildu izdevumi, jo tā jau tikko pietiek benzīnam. Saprotu, ka ir cilvēki, kas neievēro pieklājību, ātri brauc pa kapsētas ceļu, rada lielus putekļus, trokšņo, nerēķinās, ka netālu notiek bēres, viņus neattaisnoju, bet varbūt var atrast risinājumus, piemēram, izveidot ātrumu ierobežojošas barjeras.

  Juris:

  -Esmu invalīds, man ir kustību traucējumi. Vienmēr ar auto tikts iespējami tuvu kapu vietai. Ir jau cilvēki, kas brauc pa ceļu, kaut ir aizlieguma zīme. Taču, ja tur sāks stāvēt policija… Sods ir liels. Skaidrs, tā darīt nedrīkst, nedrīkst arī traucēt bēru ceremonijas, bet jāatrod taču kāds saprātīgs risinājums, ne tas, kas pašreiz.

Jums ir jābūt reģistrētam, lai sniegtu atbildi šajā tematā.