Ziņas

Sports

Telpu futbols uzņem apgriezienus

Cēsu atklātā čempionāta telpu futbolā otrā sezona ir sākusies. Par čempionu titulu cīnīsies deviņas komandas no Cēsīm, Priekuļiem, Siguldas, Valmieras, Mazsalacas, Smiltenes.

Pirmajā sezonā piedalījās sešas komandas un titulu izcīnīja “V-Lode 99”. Šogad komanda ar šādu nosaukumu nestartē, bet šī sastāva spēlētāji ir redzami citās komandās.

Turnīra rīkotājs Mārtiņš Jarohovičs norāda, ka komandas novērtē čempionāta labo līmeni, tāpēc dalībnieku kļuvis vairāk: “Līmenis šogad ir augstāks, komandas spēlēt grib, nevienu spēli atdot netaisās, cīnās par katru bumbu. Ir prieks, ka komandas tik noskaņotas katrai spēlei. Gribas cerēt, ka azarts nemazināsies līdz čempionāta beigām. Domājot par čempionāta nolikumu, gribējām, lai visas komandas te justos labi, lai nav tā, ka kāda savāc ļoti spēcīgus spēlētājus un ir galvastiesu pārāka par citām. Pagaidām, šķiet, ka tas izdevies, komandu līmeņi ir samērā līdzvērtīgi, un domāju, ka no zaudējumiem neizdosies izvairīties nevienai.”

Komandu sastāvos ir arī vairāki spēlētāji, kuri pieteikti “Valmiera Glass/ViA” komandā, kas spēlē Latvijas čempionāta virslīgā. M. Jarohovičs norāda, ka nolikums paredz, ja kāds no šiem spēlētājiem aizvadīs kādu spēli virslīgā, Cēsu čempionātā vairs startēt nevarēs: “To, ka mūsu čempionātā ir augsta līmeņa spēlētāji, liecina tas, ka komandā “Kvartāls” spēlē Niks Savaļnieks, kurš aizvadītās vasaras sezonā izbaudīja Latvijas čempionāta virslīgas spēļu gaisotni.”

Kā jau Cēsu futbola čempionātos ierasts, spēles notiek darbdienu vakaros, lai spēlētājiem neatņemtu brīvdienas. Priekuļu tehnikuma sporta zālē, kas ir atbilstošākā šāda turnīra aizvadīšanai tuvākajā apkārtnē, katru pirmdienas un trešdienas vakaru tiek izspēlētas divas spēles.

“FK Priekuļi” šogad turnīrā piedalās ar divām komandām, vienā ir pieredzējušākie spēlētāji, otrā – labākie jaunieši un jaunietes. M. Jarohovičs norāda, ka jauniešu komandas spēlētājiem, kuri veidos pamatkodolu “FK Priekuļi” komandā nākamajā sezonā, šī ir lieliska pieredze, cīnoties ar rūdītākiem vīriem: “Cerams, ka pieredze noderēs cīnoties par iekļūšanu Latvijas 1.līgas čempionātā, jo mums vajadzīga šāda līmeņa komanda. Vidzemes futbolam būtu ļoti labi, ja tajā būtu viena virslīgas komanda, šo kārti tur Valmieras futbola klubs, un Cēsīs būtu 1.līgas komanda. Jo “FK Priekuļi” ir izveidota jauniešu piramīda, viņiem vajag, uz ko tiekties, un tā būtu iespēja.”

Pēc divām pirmajām kārtām pieredzējušo spēlētāju komanda “FK Priekuļi” guvusi divas uzvaras, 7:2 pret Smiltenes tehnikumu un 4:3 pret komandu “Siguldas būvmeistars”. Jauniešu komanda “FK Priekuļi M&V” piedzīvojusi divus zaudējumus 3:6 pret “FC Arza” un 1:7 pret Smiltenes tehnikuma komandu.

Šogad Cēsu čempionātā piedalās Smiltenes tehnikuma un arī Priekuļu tehnikuma komandas. Smilteniešiem uzvara un zaudējums, priekulieši pagaidām aizvadījuši tikai vienu spēli, kurā piedzīvots pamatīgs zaudējums pret “FC Arza” 0:11. Vakar vakarā savā starpā tikās abu tehnikumu komandas, par rezultātu kādā no nākamajām “Druvām”.

Ierindā ir arī pieredzējusī komanda “Vaivīte”, kam sākums nav pārāk veiksmīgs, piedzīvoti divi zaudējumi – 4:5 pret Siguldas komandu un 0:4 pret “Eglītes mežs” no Mazsalacas.

Jau pieminētā komanda “FC Arza” turnīru sākusi ar divām uzvarām, kā izdosies tupināt, atkarīgs no pašiem un pretiniekiem.

Valmieras puses “Kvartāls” arī pagaidām aizvadījuši tikai vienu spēli, ar 7:3 pārspējot komandu “Eglītes mežs”.

Cēsu novada atklātajā čempionātā komandas aizvadīs divus apļus, un rīkotāji plāno, ka titula ieguvējs noskaidrosies aprīļa vi­dū.