Ziņas

Sabiedrība

Telpas siltākas, apkure izmaksās mazāk

Būs mājīgi. Pabeigta Priekuļu novada Liepas pagasta pamatskolas siltināšana.Foto: Marta Martinsone-Kaša

Beigušies Liepas pamatskolas energoefektivitātes paaugs­tinā­ša­nas darbi, un tagad visi 142 mācību iestādes audzēkņi mācās siltās un patīkamās telpās.

Liepas pagasta pārvaldes vadītāja Evita Šīrante pastāstīja, ka iepriekšējos gados skolā varēja just drēgnumu, bija lieli siltuma zudumi, tādēļ tika pieņemts lēmums ieguldīt līdzekļus skolas energo­efektivitātes uzlabošanā.

“Tagad ir nosiltināti pamati, veikta visas ēkas siltināšana un apdares darbi, sporta zālē stikla blokus nomainīja ar mūsdienīgiem pakešu logiem, tāpat ir jaunas galvenās ieejas un avārijas izeju durvis, ievilkta ventilācijas sistēma un nomainīts jumts,” gandarīti pauž pagasta pārvaldes vadītāja.

Skolas ēkas remontdarbi notika divās daļās: 2016. gada rudenī tika nosiltināts viens korpuss, bet pavasarī darbi turpinājās pārējā daļā.

Liepas pamatskolas direktores pienākumu izpildītāja Anžela Ko­vaļova teic: “Tā kā pusi skolas būvdarbu veicēji paguva nosiltināt pērn rudenī, tad bija ļoti grūti noregulēt siltumu tā, lai abās skolas daļās būtu vienmērīga temperatūra. Taču novērojām, ka siltinātajā skolas spārnā bērni un skolotāji strādāja daudz produktīvāk. Tagad, kad nosiltināta pilnīgi visa ēka, grūti pateikt, kā būs, to varēsim sajust tikai ziemā. Pašlaik visi jūtamies omulīgi, bērni pa skolu skraida apģērbā ar īsām piedurknītēm. Aplēses vēsta, ka siltuma ekonomija varētu būt vismaz 30%. Tas, bez šaubām, atsauksies arī uz summām, kas jāmaksā par apkuri.”

Skolas vadība saka paldies būvfirmai SIA “R.K.C.F. Rene­sanse”, jo būvdarbu laikā netraucēti varēja organizēt mācību procesu. “Būvnieki uzklausīja katru mūsu vēlmi, un renovācijas darbu laikā pilnībā tika ievērota bērnu drošība. Būvnieki nestrādāja brīžos, kad skolēniem bija kontroldarbi, tā kā savstarpējā sadarbība bija lieliska,” atzīst skolas pārstāve.

E.Šīrante vēl piebilst: “Sa­ņemot atsauksmes, sapratām, ka pieņemts pareizs lēmums. Tā kā izglītības joma ikvienā nelielā pagastā ir ļoti būtiska, vēlējāmies skolas telpas padarīt pēc iespējas siltākas, paralēli domājot par ietaupītajiem līdzekļiem ilgtermiņā.”