Ziņas

Redzeslokā

Teicami pārbūvēta slimnīcas nodaļa

Ieguvums. Plašās telpas un mūsdienīgās iekārtas ir ieguvums pacientiem un medicīnas personālam.Foto: publicitātes

Vidzemes slimnīcas Neiroloģijas nodaļas un insulta vienības pārbūve ieguvusi augstāko novērtējumu nominācijā  “Pārbūve” skatē “Gada labākās būves Latvijā 2021”.

“Viens īss teikums, kas ietver tik daudz darba un radošuma, lai jauno nodaļu pārbūvētu drošu un ērtu gan pacientiem, gan darbiniekiem, lai telpas atbilstu mūsdienīgai vides pieejamībai un epidemioloģiskajām prasībām,” tā par saņemto novērtējumu lasāms Vidzemes slimnīcas interneta vietnē.

Neiroloģijas nodaļas un insulta vienība jaunajās telpās sāka strādāt pērn oktobrī. Ieguvēji bija gan pacienti, gan medicīniskais personāls. Pirmām kārtām pārbūve nodrošināja iespēju uzņemt lielāku skaitu pacientu, paredzot 20 gultasvietas neiroloģijas pacientiem, bet insulta  vienība paplašināta līdz astoņām gultasvietām, un papildus izbūvēta intensīvās terapijas palāta ar sešām gultas­vietām. Ieguvums ir arī nodaļas atrašanās vietas maiņa, tā iekārtota tuvāk Neatliekamās medicīniskās palīdzības un pacientu uzņemšanas nodaļas un Intensīvās terapijas nodaļas tuvumā.
Uzlaboti darba apstākļi personālam, iekārtojot ērtas un funkcionālas manipulāciju telpas,  materiālu sagatavošanas un medikamentu sadales telpas, sanitārā telpa gulošo pacientu mazgāšanai. Palātas un pacientu aprūpes telpas plānotas un aprīkotas tā, lai varētu ērti pārvietot gulošos pacientus. Izbūvēti arī speciālistu kabineti un ārstu istaba.

“Nodaļas pārbūve bija kopdarbs,” uzsvēris Vidzemes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Uģis Muskovs. “Priekšlikumus izteica ne tikai projektētāji, bet arī nodaļas darbinieki, lai savu ikdienas darbu padarītu  efektīvāku. Ska­tes žūrijas atzinīgais novērtējums nozīmē, ka nodaļas pārbūvē ieguldītais darbs, iesaistīto personu diskusijas un labāko risinājumu meklējumi ir bijuši pūļu vērti.”
Ar šo telpu pārbūvi pabeigts 2016. gadā uzsāktais Vidzemes slimnīcā vērienīgākais – 7,5 milj. eiro vērtais – ERAF līdzfinansētais slimnīcas infrastruktūras uzlabošanas projekts. Tā realizācijas laikā ir pārbūvēta Bērnu slimību nodaļa, Terapijas nodaļa 2, Rehabilitācijas nodaļa, Hronisko pacientu aprūpes nodaļa, Endo­skopiju nodaļa, Funkcionālās diagnostikas nodaļa, laboratorija, Asins sagatavošanas nodaļa un Ambulatorā nodaļa. Tagad A un B korpusos izvietota stacionārā daļa, bet C korpusā atrodas poliklīnika.

U. Muskovs atgādina, ka par pirmo šī projekta ietvaros pārbūvēto Vidzemes slimnīcas Bērnu slimību nodaļu skatē “Gada labākā būve Latvijā 2017” nominācijā “Pārbūve” tika piešķirta atzinība. “Tagad ir patiess gandarījums par jauno apbalvojumu. Tas vienlaikus arī norāda, ka esam uz pareizā ceļa, turpinot realizēt mūsu slimnīcas attīstības projektus,” tā U.Muskovs.

Skati “Gada labākā būve” rīko Latvijas Būvnieku asociācija un Latvijas Būvinženieru savienība sadarbībā ar 21 profesionālo biedrību un nozares institūciju, tā šogad notika 24.reizi. Žūrija vērtēja vairāk nekā 60 pērn eksplu­atācijā nodotās būves, infrastruktūras un ainavu objektus.