Ziņas

Sabiedrība

Tehnisku iemeslu dēļ nedarbojās ārkārtas numurs 112

Iekšlietu ministrijas informācijas centrs informē, ka vienotā ārkārtas notikumu tālruņa 112 darbība atkal atjaunota un tas darbijas visā Latvijas teritorijā. Darbības problēmas bija saistītas ar sakaru aparatūras darbības kļūmēm.

Kā iepriekš ziņots, tehnisku iemeslu dēļ vakar nedarbojās vienotais ārkārtas notikumu tālruņa numurs 112. Iedzīvotāji tika aicināti – ja nepieciešama VUGD palīdzība, zvanīt uz tālruņa numuriem 110, 113 vai 114. Šie ir Valsts policijas, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta un Gāzes avārijas operatīvajam dienesta tālruņi, taču šo dienestu darbinieki nepieciešamības gadījumā savienos ar VUGD.

Tālruņa numuru 112 uztur Iekšlietu ministrijas Informācijas centrs, kas šobrīd veicot nepieciešamos pasākumus problēmu novēršanai. 112 numurs darbojas kopš 1997.gada un šī ir pirmā reize, kad radušās šādas problēmas. Aģentūra LETA pārliecinājās, ka, zvanot no operatoram LMT piesaistīta numura, 112 numurs darbojas. VUGD operatore informēja, ka 112 nevarot sazvanīt operatora “Tele2” klienti.