Ziņas

Sabiedrība

Tehniski brāķētas loterijas biļetes dēļ “Latvijas Loto” atsakās izmaksāt laimestu

Latvijas izložu un loteriju rīkotājs VAS “Latvijas Loto” tehniski brāķētas loterijas biļetes dēļ atsakās izmaksāt laimestu, aģentūrai LETA apstiprina “Latvijas Loto” pārstāve Aiga Roziņa.

Viņa skaidro, ka “Latvijas Loto” birojā bija ieradies kāds vīrietis no Valmieras. Viņš teicis, ka esot laimējis momentloterijā “Sapnis” laimestu 4000 eiro apmērā. Taču “Latvijas Loto” pārstāvji, pārbaudot biļeti, konstatējuši, ka tā ir tukša jeb nelaimējusi biļete.

“Nokasot kontrollauciņu, ko var veikt vai nu loterijas biļetes pārdevējs vai arī “Latvijas Loto” pārstāvis, konstatēts, ka šis lauciņš ir bijis nokasīts, un tas bija tukšs. Proti, šī biļete nav laimējusi,” norāda Roziņa.

Tāpat, aplūkojot loterijas biļeti, konstatēts, ka tā ir tehnisks brāķis. “Latvijas Loto” darbiniekiem radies iespaids, ka konkrētā loterijas biļete varētu būt tipogrāfijā radies brāķis. Konkrētā biļete ir patlaban vienīgais zināmais brāķētas loterijas gadījums.

“Taču, vai šī biļete ir brāķis vai nav, kā arī vai šī biļete nav gadījumā viltota, mēs nevaram noskaidrot, jo kungs no Valmieras nevēlējās atstāt šo biļeti, lai varētu to nodot izmeklēšanai, noskaidrojot tās izcelsmi. Tāpat nav iespējams to nosūtīt ražotājam, lai to pārbaudītu,” atzīmē Roziņa.

Tikmēr Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijā ir saņemts un tuvākajā laikā tiks izskatīs iesniegums no loterijas biļetes īpašnieka. Taču sīkāka informācija patlaban netiek sniegta. Kā ziņots, “Latvijas Loto” aprēķinātais laimestu fonds šī gada deviņos mēnešos bija 7,39 miljoni eiro. Tas ir par 11,3% vairāk nekā šajā periodā pērn, kad “Latvijas Loto” aprēķinātais laimestu fonds bija 6,64 miljoni eiro.

Tāpat ziņots, ka valstij piederošā loteriju rīkotāja VAS “Latvijas Loto” pērn kāpinājusi apgrozījumu un palielinājusi peļņu, liecina “Firmas.lv” informācija.

Uzņēmuma apgrozījums pērn bija 19,45 miljoni eiro, kas ir par 29% vairāk nekā 2012.gadā, kad apgrozījums bija 15,08 eiro. Tikmēr uzņēmuma peļņa bija 2,92 miljoni eiro, kas ir par 22,7% vairāk nekā 2012.gadā, kad peļņa bija 2,38 miljoni eiro.

VAS “Latvijas Loto” dibināta 1992.gada 24.jūlijā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 284 574 eiro. “Latvijas Loto” akciju īpašniece ir Finanšu ministrija.

LETA