Ziņas

Sabiedrība

“Tehniskās apskates naktī” Gulbenē bezmaksas diagnostika tika veikta 106 automašīnām

Piektdien, 29.jūlijā Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) Gulbenes tehniskās apskates stacijā pasākumā “Tehniskās apskates naktī” bezmaksas diagnostika tika veikta 106 automašīnām; tas ir apmēram  tik pat daudz cik trīs darba dienā. Šis bija Vislatvijas Tehniskās apskates nakts 2016.gada pirmais pasākums; nākamie notiks 13.augustā – Talsos, 20.augustā – Daugavpilī un 27.augustā – noslēdzošais pasākums būs Rīgā.

Gulbenē pārbaudīto automobiļu vidējais vecums bija 17 gadi, starp tiem vecākā auto izlaiduma gads – 1985-tais, bet jaunākais – 2011.gads. Piecu gadu pieredze rāda, ka uz šiem pasākumiem pamatā tiek vesti auto, kas nav speciāli sagatavoti jeb “tieši no ielas”. Spēkratu īpašnieki vēlas noskaidrot, kas tieši „kaiš” viņu auto. Diemžēl lielākā daļa no Gulbenē pārbaudītajiem transportlīdzekļiem (apmēram 85%) tika „izbrāķēti”. Gulbenē tehniskās apskates darbinieki visvairāk izteica aizrādījumus par nenoregulētiem lukturiem, bojājumiem bremžu sistēmā un balstiekārtā, bet pieciemautotika atklātas īpaši bīstamas problēmas, kuras saistītas ar bremžu sistēmu, degvielas noplūdi un riepu stāvokli.

Bez auto diagnostikas un tehniskās apskates pakalpojumiem, klientiem bija iespēja izmēģināt sajūtas auto apgāžamajā stendā, noskaidrot, kas ir divu promiļu reibuma brilles, izvietot ceļa zīmes krustojumos un pārbaudīt auto pirms braukšanas. Tie, kuri bija veikuši visas CSDD piedāvātās aktivitātes, piedalījās konkursā un laimēja ieejas biļetes uz Rīgas Motormuzeju. Kopumā šīs aktivitātes izmēģināja vairāk nekā 200 interesentu.

Par Gulbenes tehniskās apskates darba rezultātiem

Gulbenē pērn tika pārbaudīti 10 390 automobiļu. Dienā Gulbenes tehniskās  apskates stacija vidēji apkalpo 50klientu. Ar pirmo reizi tehnisko apskati Gulbenē iziet 59% automobiļu (Latvijā šis rādītājs 2015. gadā bija 59%). Gulbenes tehniskās apskates stacijā 2015. gadā visvairāk –  gandrīz ceturtdaļa  būtisko bojājumi konstatēti, transportlīdzekļu bremžu sistēmas darbībā, gandrīz piektdaļa bojājumu balstiekārtā (palielinātas brīvkustības buksēs, sailentblokos, balstšarnīros), savukārt gandrīz 7% – par nenoregulētiem vai nedegošiem lukturiem. Gulbenē pērn 32 automobiļiem ticis liegts piedalīties satiksmē bremžu sistēmas darbības traucējumu dēļ, kas ceļu satiksmē ir ļoti bīstami.

Svarīgi

Šī gada jaunums – Gulbenes, Talsu un Daugavpils CSDD nodaļās bezmaksas auto diagnostiku var veikt tikai pēc iepriekšēja pieraksta. Šādā veidā mēs rūpējamies par mūsu klientiem –tiek samazināts gaidīšanas laiks uz auto diagnostiku, bet dota iespēja vairāk laika veltīt arī citām Tehniskās apskates nakts aktivitātēm. Apmēram nedēļu pirms Talsu vai Daugavpils Tehniskās apskates nakts būs iespēja pierakstīties uz bezmaksas auto diagnostiku šajās stacijās. Pierakstīties varēs, izmantojot CSDD e-pakalpojumus (e.csdd.lv), vai arī autovadītājam ierodoties CSDD nodaļās.