Ziņas

Sabiedrība

Tautas priekšstāvim ir jāmāk panākt savu

Kļūt par deputātu nav māksla, tas, kas ir jāmāk, – panākt to, ko gribi, nevis paklausīgi cilāt roku un balsot par lēmuma projektiem, intervijā aģentūrai LETA atzina Valmiera pilsētas pašvaldības domes deputāts Vugars Ecmanis (ZZS).

Ecmanis atzina, ka opozīcijā būt vienmēr ir grūti.

“Mēs jau tagad runājam ar potenciālajiem kandidātiem, kas 2017.gada pašvaldību vēlēšanās startēs mūsu sarakstā. Varu jau tagad pateikt, ka tur būs daudz jaunu cilvēku,” atklāja deputāts.

Jau tad, kad viņš startējis vēlēšanās, zinājis, ko un kā darīs, lai kaut ko panāktu. Nekad Ecmanis nav piekritis citu teiktajam – ko tu viens panāksi?

“Nav tā. Ja gribi kaut ko panākt, ja ir ideja, kuru varētu kāds sadzirdēt un atbalstīt, ir jāiet un jādara, jārunā par to, jāiegūst informācija, jāatrod līdzcilvēki, kuriem ir tādi paši uzskati. Jā, reizēm tas prasa gadus, lai tiktu sadzirdēts. Varbūt, ja tas notiktu ātrāk, Valmierā jau būtu daudzdzīvokļu īres nams, industriālais parks. Es jau pirms iepriekšējām vēlēšanām stāstīju par industriālo parku, par to, ka uzņēmējs nekad nenāks tur, kur nekā nav, ka mums kā pašvaldībai ir jādomā par to, kā mēs veidojam infrastruktūru, ierīkojam komunikācijas, un tikai tad nāk uzņēmējs un nolemj būvēt, piemēram, fabriku un veidot darbvietas. Tajā brīdī par to smējās,” atklāja opozicionārs.

Taču esot pienācis tāds moments, kad uz Valmieru atbrauca viens no Latvijas uzņēmējiem, pateica, ka grib ko veidot Valmierā. Citas pilsētas viņu jau bija aicinājušas, bija ieinteresētas, lai viņš būvē uzņēmumu tur.

“Taču mums diemžēl nebija, ko piedāvāt. Tad steigšus centāmies vienoties ar Beverīnas novada pašvaldību par administratīvo teritoriju robežu grozīšanu, kas, protams, nebija viegli. Pateicoties domes darbiniekiem un priekšsēdētājam, izdevās pārliecināt un pierādīt, ka arī Beverīnas novadam tas dos labumu. Uzņēmējs jau nezina, vai viņa darbinieki ir no Beverīnas novada vai Valmieras pilsētas pašvaldības. Uzņēmējs izvēlas, ņemot vērā darbinieka CV. Uzskatu, ka šis robežu mainīšanas lēmums ir ļoti tālredzīgs, jo, piemēram, konkrētais uzņēmējs prasīja 20 hektāru platību. Un es domāju, ja viens ienāks, citi sekos un teritorija tiks apbūvēta. Bet tāpēc, ka savlaicīgi netikām sadzirdēti, ir pazaudēts laiks. Tagad līdzīga situācija ir ar dzīvojamo fondu,” uzskata Ecmanis.

Viņš negrib sūdzēties par to, ka opozīcijā ir ļoti grūti strādāt, taču atzīst, ka domē neviens nestāstīs, kurš ir kādas konkrētas idejas autors, bet gan teiks, ka pašvaldība to ir īstenojusi.

“Taču es uzskatu, ka cilvēkiem ir jāzina, kas ir realizētās ieceres autors un iniciators, jo iedzīvotāji to ņem vērā, izdarot savu izvēli vēlēšanās. Ja vēlētāji mums uzticēsies un balsos par mums, jo būs informēti par tiem priekšlikumiem, kurus mēs esam ierosinājuši, mūsu partijas deputātu skaits domē pieaugs,” bilst Ecmanis.

Viņš gan nenoliedz, ka bieži ar koalīciju norisinās diskusijas.

“Bet es teikšu, ka man un Jurim Jakovinam (ZZ) ir vieglāk – es esmu uzņēmējs, viņš ir ģimenes ārsts – mēs esam neatkarīgi no domes. Protams, visi deputāti aktīvi strādā, katrs savā nozarē, nedomāju, ka kāds vairāk, kāds mazāk. Katrs dara savu darbu, varbūt atšķiras tas, kā katrs to dara. Es teikšu godīgi – ja salīdzinām ar citiem sasaukumiem, mums būtu grēks sūdzēties, tiekam uzklausīti un atbalstīti,” bilda deputāts.