Ziņas

Sabiedrība

Tautas mikroskaitīšanā iegūti dati par 43,7% mājokļu iedzīvotāju

Tautas mikroskaitīšanā nepilnos divos mēnešos iegūti dati par 6600 jeb 43,7% izlasē iekļauto mājokļu iedzīvotāju, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.

No 50 izlasē iekļautajām pašvaldībām visvairāk mājokļu apsekoti Ilūkstes un Valkas novadā, kur iegūta informācija par vairāk nekā 60% izlasē iekļauto mājokļu iedzīvotāju.

Vairāk nekā puse izlasē iekļauto mājokļu apsekoti arī Liepājā, Rēzeknē, Rīgā, Ikšķiles, Kuldīgas, Ogres, Salacgrīvas un Talsu novadā. Bet mazāk par 25% izlasē iekļauto mājokļu apsekoti Jelgavas, Daugavpils, Saldus un Kocēnu novadā.

Tautas mikroskaitīšanas interneta aptaujā iegūti dati par 11,3% izlasē iekļauto mājokļu. Visvairāk mikroskaitīšanas anketu internetā aizpildījuši (vairāk nekā 18% no izlasē iekļautajiem mājokļiem) Ādažu, Ikšķiles, Mārupes novadā un Valmierā.

CSP aicina mājokļu iedzīvotājus, kuri saņēmuši aicinājumu piedalīties 2015.gada tautas mikroskaitīšanā, būt atsaucīgiem un piedalīties apsekojumā, kas turpināsies līdz šī gada 15.decembrim.

Tautas mikroskaitīšanas mērķis ir noskaidrot, cik precīzi CSP dati atspoguļo iedzīvotāju skaitu Latvijā. Tas ir nozīmīgs posms, gatavojoties 2021.gada tautas skaitīšanai, kurā visu nepieciešamo informāciju CSP iegūs tikai no administratīvo datu avotiem. Plašāka informācija par 2015.gada tautas mikroskaitīšanu pieejama vietnē “www.csb.gov.lv/skaitisana”.