Ziņas

Sabiedrība

Taurenē var braukt pa jauno tiltu

Jāizsaka vien vēlēšanās. Satiksmei atvērts jaunais tilts pār Gauju Taurenē, vecais tilts tiek nojaukts. Foto: Sarmīte Feldmane

Pirms nedēļas, pirmdienas rītā, taurenieši un ikviens, kurš brauca pa Vecpiebalgas ceļu, bija patiesi priecīgs – satiksmei atvērts jaunais tilts pār Gauju.

Domās izsakot vēlēšanos, pirmais brauciens šķita kā piepildīts sapnis. Otrdienas rītā ne viens vien fotografēja mašīnu plūsmu pār tiltu un arī vecā tilta nojaukšanu, kurš tiek pamazām sadrupināts.

“Tas mums ir notikums. Visi priecājas, jo jaunais tilts gaidīts ilgus gadus,” saka taurenietis, Vecpiebalgas novada pašvaldības Saimnieciskā dienesta vadītājs Jānis Vīlips un piebilst, ka taureniešiem tas kļuvis par apskates objektu.

Diemžēl priecīgo ziņu aizēno sarežģījumi, braucot uz tiltu no Vecpiebalgas puses, jāmet līkums, jo ceļš nav taisns, jāapbrauc īpašums “Dispečeri”. Saeima gan pieņēma likumu “Par nekustamā īpašuma “Dispečeri” Taurenes pagastā, Vecpiebalgas novadā, atsavināšanu sabiedrības vajadzībām – Gaujas tilta pārbūves projekta īstenošanai uz valsts autoceļa P30 Cēsis – Vecpiebalga – Madona 32,3.km”, bet īpašnieks to pārsūdzējis Eiropas tiesā. Likumā uzsvērts, ka labums, ko sabiedrība iegūs, nosakot nekustamā īpašuma “Dispečeri” īpašniekam pamattiesību ierobežojumu, ir lielāks par indivīda interesēm nodarīto kaitējumu, jo minētais nekustamais īpašums nepieciešams īpašu sabiedrības interešu un publisku mērķu sasniegšanai – transporta infrastruktūras būvniecībai. Īpašnieks uzskata, ka atlīdzības apmēram būtu jābūt ne mazākam kā 25 000 eiro, tai skaitā nekustamā īpašuma vērtība un zaudējumi – advokāta izdevumi, izdevumi par vērtējuma izgatavošanu un negūtā peļņa no nomas līguma. Pēc novērtējuma atlīdzība par nekustamo īpašumu “Dispečeri” noteikta 4500 eiro, par zemi 0,0308 ha platībā – 580 eiro, par ēku – 3920 eiro.

“Diemžēl būs jābrauc ar līkumu, lai tiktu uz jaunā tilta,” bilst Jānis Vīlips.