Ziņas

Izklaide

Taps mākslas filma par latviešu baroneses un itāļu rakstnieka mīlasstāstu

VAkar Latvijā ieradies Sicīlijas aristokrāts, Lampedūzas Princis Džoakīno Lanca Tomasi un itāļu producenti no kompānijas “Seven Hills”, lai iepazītos ar Latviju un iespējām uzņemt vēsturisku mākslas filmu “LICY” par Prinča vecāku – slavenā itāļu rakstnieka Džuzepes Tomasi di Lampedūzas un Stāmerienas baroneses un psihoanalītiķes Aleksandras Volfas mīlasstāstu.

Lampedūzas Prinča priekštecis 1932.gadā Rīgā apprecēja augstdzimušu dāmu no Stāmerienas. Šo sievieti, kas reiz kļuva par Itālijas Psihoanalītiķu apvienības prezidenti, sauca par Līsiju – tieši tāpat kā topošo mākslas filmu par sicīlieša un vidzemnieces mīlasstāstu. Sicīlijas aristokrāts, Lampedūzas prinča titula mantinieks un muzikologs ieradies Latvijā pirmo reizi. 75 gadus vecais Džoakīno Lanca Tomasi ir slavenā rakstnieka Džuzepes Tomasi di Lampedūzas un Stāmerienas baroneses un psihoanalītiķes Aleksandras Volfas, sauktas par Līsiju, adoptētais dēls. Princis jau ilgus gadus pētījis mīlasstāstu, kas cieši saistīts ar 20.gadsimta svarīgākajiem notikumiem, tostarp Otro Pasaules karu. Laikā, kad nebija lēto aviokompāniju un telefonsarunu, bet šķiru cīņas rezultātā bagātnieki varēja zaudēt pilnīgi visu, sicīlietis un vidzemniece centās iepazīt viens otra pasauli un pārvarēt visdažādākos šķēršļus, kas parādījās viņu ceļā vienam pie otra. Nacionālā Kino centra direktore Ilze Gailīte- Holmberga, komentējot ieceri uzņemt Latvijā šo mākslas filmu saka: “Tas ir ļoti svarīgi, ka šajā ekonomiski sarežģītajā laikā pie mums brauc ārvalstu producenti ar vēlmi uzņemt filmu par divu dažādu kultūru savstarpējo mijiedarbību. Tā ir arī lieliska iespēja parādīt pasaulei Latvijas kultūras objektus. Ļoti ceram redzēt šo projektu īstenotu Latvijā”.

Džoakīno Lanca Tomasi vizīti Rīgā rosinājis uzņēmuma European Development Consulting vadītājs un romāna par Līsiju un viņas princi autors Gabriele Bonafede. Bonafede kopā ar domubiedriem ir apkopojis dažādas grāmatas, fotogrāfijas un vēsturisko notikumu aculiecinieku liecības, lai kopā ar Džoakīno Lancu Tomasi un vienu no Itālijas veiksmīgākajām filmu studijām uzņemtu mākslas filmu par divu izcilu personību šķietami neiespējamo mīlestību mūža garumā. Romāna un filmas idejas autors Gabriels Bonafede saka: “1963.gadā Lukino Viskonti uzņēma mākslas filmu “Gepards”, kurā galvenās lomas spēlēja Bērts Lankasters, Klaudija Kardināle un Alēns Delons. Filmas pamatā ir slavens romāns par Sicīliju, kura autors ir Džuzepe Tomasi di Lampedūza. Viņš uzrakstīja “Gepardu”, lai atklātu mīļotajai savas dzimtās salas burvību! Uzņemot šo filmu, mēs gribam atklāt, kā viņš reiz iemīlēja Aleksandru fon Volfu un viņas Latviju.”

Delegācija, kuras sastāvā ir arī kompānijas “Seven Hills Productions” producenti un scenāristi, nedēļas nogalē tiksies ar Itālijas vēstniecības pārstāvjiem, kultūras darbiniekiem un Latvijas kultūras jomas un kinoindustrijas pātstāvjiem, lai pārrunātu ar filmas uzņemšanu saistītos jautājumus.

Nedēļas nogalē producenti Džoakīno Lanca Tomasi dosies ārpus Rīgas, apskatot potenciālās filmēšanas vietas Stāmerienā, Gulbenē, Limbažos, Tūjā, kā arī Kurzemes pusē.