Ziņas

Sabiedrība

Talantus rāda vietējie un ārzemnieki

Uzklausa žūrijas vērtējumu. "Internacionālajā talantu šovā 2016" skatītāju un žūrijas aplausus un ovācijas saņēma ārvalstu viesi, kaislīgās salsas izpildītāji - Silvija Martina un Sebastians Toledo Salinas. Kopā ar dejotājiem pasākuma vadītāja Linda Ķaukule (no labās).Foto: Marta Martinsone

Vecpiebalgas pagastā “Internacionālajā talantu šovā 2016” savus talantus rādīja ne tikai Vecpiebalgas novada jaunieši, bet arī viesi no dažādām Eiropas valstīm. Vecpiebalgas novada Jaunatnes lietu nodaļas vadītāja Lelde Burdaja “Druvai” bilst, ka desmit jaunieši no dažādām Eiropas valstīm – Ungārijas, Austrijas, Itālijas, Portugāles un Spānijas – gandrīz mēnesi dzīvoja Vecpiebalgā un piedalījās dažādos pasākumos Vecpiebalgas novadā.

“Rakstīju projektu, lai izveidotu starptautisku mēnesi Vecpiebalgas novada jauniešiem un iedzīvotājiem, un tā sanāca, ka mūsu viesi varēja piedalīties arī otro gadu rīkotajā talantu šovā,” stāsta L. Burdaja un atklāj, ka ārzemju jaunieši, viesojoties novadā, apmeklēja Inešu pamatskolu, Dzērbenes Jauniešu centru, kā arī Vecpiebalgas Jauniešu centru un gatavoja dažādas aktivitātes. Jaunieši organizēja arī nacionālos vakarus, stāstot par savu zemi, kultūru un tradīcijām.

Pirms “Internacionālā talantu šova” “Druva” uz sarunu aicināja ārzemju jauniešus, kuri atzina, ka laiks Latvijā paskrējis nemanot.

Sofija Lauko no Ungārijas bilda, ka viņai bijis liels prieks mēnesi pavadīt Latvijā, turklāt priecājās par iespēju iepazīt valsti ārpus lielām pilsētām. Meitene neslēpa, ka iepriekš neko daudz nebija dzirdējusi par Latviju.

“Ungārijā strādāju ar jauniešiem, un darbošanās šeit man bija jauks piedzīvojums. Arī šim vakaram kopā gatavojām dekorācijas, citi kolēģi uzstāsies, bet es būšu žūrijā. Man ir prieks par iespēju šeit būt,” sacīja Sofija Lauko. Savukārt austriete Žasmīna Feldere bilda, ka vispirms jau viņai bija patīkams pārsteigums uzzināt, cik Latvija ir jauka valsts. Arī viņa neko daudz nav zinājusi par šo Baltijas valsti.

“Man pārsteigums bija jaukie un atvērtie cilvēki. Labprāt uzzināju, kā jūs dzīvojat, kāda ir ikdiena. Patiesi pārsteidza, ka pat bērni runā angļu valodā, kas atviegloja kopējo darbošanos,” sacīja Žasmīna, kura Austrijā studē vācu valodu. Domājot vēl par aizvadīto mēnesi Latvijā, austriete bilda, ka prātā paliks ēdiens. “Jūs daudz ēdat sieru, gaļu un lietojat daudz majonēzes, bet man garšoja,” smejoties sacīja jauniete.

Abas jaunietes par lielisku atzina iespēju mūsdienās doties apmaiņas braucienos un iepazīt citas valstis un kultūras. Viņas bilda, ka piedzīvotais ilgi paliks atmiņā, turklāt, pats būtiskākais, – viņas beidzot zina, kas ir Latvija, kādi cilvēki šeit mīt un ar ko Latvijā cilvēki lepojas.

“Bija patiess prieks organizēt mūsu nacionālos vakarus un latviešiem parādīt, kādi tad esam mēs: ungāri, austrieši, itāļi vai spāņi. Tā ir lieliska apmaiņa,” bilda Žasmīna Feldere, norādot, ka savukārt talantu šovā baudīja to, ko spēj latvieši.

“Internacionālo talantu šovu” atklāja visi desmit viesi, vienojoties dejā. Taču jau vēlāk līdz ar vietējiem jauniešiem arī viesi rādīja savus talantus, dejojot, dziedot, rādot teatralizētu etīdi un spēlējot mūzikas instrumentus. Skatītāju un žūrijas atzinību saņēma kaislīgās salsas izpildītāji Silvija Martina un Sebastians Toledo Salinas. Tāpat visus aizkustināja portugālietes Žoannas Marias Neves emocionālais dziedājums.

Šogad “Internacionālajā talantu šovā” uzvarēja vietējie jaunieši, kurus sveica arī viesi. Pirmo vietu ieguva Sandis Mūrnieks ar izpildīto breakdance, kas nevienu skatītāju neatstāja vienaldzīgu. Otro vietu ieguva Annija Sniedze, kas muzicēja kopā ar brāli Robertu, spēlējot čellu un saksofonu. Bet trešā vieta šogad dzērbeniešu instrumentālajam ansamblim “Isidora pagalms”.


Žūrijas pārstāvis Lauris Mihailovs “Druvai” norādīja, ka juties patīkami pārsteigts par lieliskajiem priekšnesumiem, turklāt bilda, ka bijis izbrīnīts redzēt uz skatuves daudz ārzemnieku. Viens no prātā paliekošākajiem ārvalstu viesu priekšnesumiem bijusi ugunīgā spāņu deja jeb salsa.

“Ir jauki, ka šādi konkursi tiek organizēti. Saprotu, ka ideja ir turpināt šo ieceri arī nākamajā gadā, un varētu ieteikt šo pasākumu vērst plašumā, aicinot māksliniekus arī no kaimiņu novadiem un pilsētām. Kaut gan arī šoreiz priekšnesumi bija pietiekami dažādi un atšķirīgi,” bilda L. Mihailovs, sakot, ka viņam patika pirmās vietas breakdance ieguvēji. “Puiši bija galvastiesu pārāki un patiešām lieliski,” bilda žūrijas pārstāvis L. Mihailovs.