Ziņas

Sabiedrība

Svētku prieku nekas netraucē

Lai arī šogad Dziesmu un deju svētki iesākušies ar aukstāko laiku kopš 1977. gada svētkiem, tas dalībniekus neuztrauc.

Otrdien “Daugavas”  stadionā visu dienu notika mēģinājumi. “Dejotājiem tika neliels lietutiņš, bet viņi neizmirka. Visi seko līdzi laika prognozēm pa stundām un zina, kad varētu uzlīt,” stāsta Cēsu koru un deju apriņķa dalībnieku koordinatore Rīgas Centra humanitārajā vidusskolā Inga Krafte un piebilst, ka dalībniekiem skolā sadzīves apstākļi ir ļoti labi, un skolas vadība gādā, lai viss būtu kārtībā. Pavāres gatavo gardas maltītes. Tie, kuri vairāk noguruši, var dabūt arī papildporcijas.

“Dejotāji ir disciplinēti. Mēģinājumos redzams, kā sagatavojušies. Paredzētās  pusotras stundas vietā mēģinājums bija tikai 15 minūtes, jo virsvadītājs pārliecinājās, ka katrs zina, kas darāms,” pastāsta I. Krafte un uzsver, ka dalībnieki rada svētkus sev un citiem, citi rada svētkus viņiem. Rīgas Valsts 1.ģimnāzijā Cēsu koru un deju apriņķa kolektīvu koordinatore Zigrīda Ruicēna arī uzsvēra, ka visi svētku dalībnieki ir priecīgi, apmierināti ar sadzīves apstākļiem, un nekas netraucē gatavoties koncertiem.

Vakar vakarā un šorīt uz Rīgu devās koristi, lai jau deviņos būtu Mežaparka estrādē. Dejotājiem šovakar ģenerālmēģinājums, lietišķās mākslas meistariem tautastērpu skate, mēģinājums arī pūtēju orķestriem.