Ziņas

Sabiedrība

Svētku brīvdienās ugunsdzēsējiem bijis daudz darba

Teju nedēļas garumā, svētku brīvdienās no 3.maija plkst. 6.30 līdz 8.maija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) Vidzemē saņēma 94 izsaukumus – 80 uz ugunsgrēku dzēšanu, desmit uz glābšanas darbiem, bet četri bija maldinājumi, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Vidzemē Sandra Vējiņa un norāda, ka lielākais izsaukumu skaits bijis uz pērnās zāles degšanu. Dzēsti 59 kūlas ugunsgrēki, no kuriem lielākais bijis Amatas novada Skujenes pagastā, kur pērnā kūla degusi 20 hektāru platībā.

Piektdien plkst. 12.15. tika saņemts izsaukums uz Burtnieku novada Rencēnu pagastu, kur no ugunskura aizdegās pērnā zāle. Uguns izplatījās 2,5 hektāru platībā, liesmas skāra arī šķūni, kas dega 15m² platībā. Ugunsgrēks tiks likvidēts plkst. 14.11.

Tās pašas dienas pēcpusdienā tika saņemts izsaukums uz Strenču novada Plāņu pagastu, kur, iespējams, tieši kūlas degšanas rezultātā dega divi šķūņi (200m² platībā), mikroautobuss (6m²), pirts siena (5m²) un pagraba jumts (50m²). Kūla degusi 7000 m² platībā. Ugunsgrēka likvidēšanā strādāja 12 Valkas un Valmieras ugunsdzēsēji glābēji.

6.maijā plkst. 14.20 tika saņemts izsaukums uz Smiltenes novada Bilskas pagastu, kur pie fermas 8000 m² platībā dega kūla, trīs siena ruļļi un koka konstrukcijas. Ugunsgrēks tika nodzēsts plkst. 16.

Svētdien plkst. 14.55 tika saņemts izsaukums uz Gulbenes novada Jaungulbenes pagastu, kur dega deviņi siena ruļļi un pērnā zāle viena hektāra platībā. Ugunsgrēks tika nodzēsts plkst. 18.16.

Svētku brīvdienās ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī, lai Gulbenes novada Daukstu pagastā nodzēstu degošu vienstāvu pirti, kas degusi 36m² platībā. Tāpat VUGD palīdzība bija nepieciešama vairākās vietās Vidzemē, kur dega atkritumi, vieglās automašīnas, kā arī siena ruļļi saimniecības ēkā. Izsaukums tika saņemts arī uz ugunsgrēku, kur mājas dūmvadā dega sodrēji.

4.maijā plkst. 16.02 tika saņemts izsaukums uz Valmieru, pie Vanšu tilta, kur Gaujas upē bija iekritis vīrietis. Līdz VUGD ierašanās brīdim vīrietim virs ūdens palīdzēja noturēties divi vīrieši. Ugunsdzēsēji glābēji, izmantojot glābšanas dēli, cietušo vīrieti nogādāja krastā un nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem. Glābšanas darbi tika pabeigti plkst. 16.38.

Tās pašas dienas vakarā plkst. 22.30 tika saņemts izsaukums uz Kocēnu novada Kocēnu pagastu, kur Jumaras upē no stāvā krasta kraujas bija nokritis vīrietis. Viņš atradās upes krastā. Izmantojot glābšanas dēli, glābēji vīrieti nogādāja līdz NMPD mediķiem. Glābšanas darbi tika pabeigti plkst. 23.03.