Ziņas

Sabiedrība

Svētku brīvdienās saslimšanas gadījumos varēs zvanīt uz Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni

Svētku brīvdienās, no 18.novembra līdz 20.novembrim, saslimšanu gadījumos iedzīvotāji telefoniskas konsultācijas, zvanot uz Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni, varēs saņemt visu diennakti, aģentūru LETA informēja Nacionālā veselības dienesta pārstāve Agnese Jasenoviča.

Tāpat vajadzības gadījumā iespējams doties arī pie dežūrārstiem lielākajās Latvijas pilsētās.

Medicīniskas konsultācijas vienkāršu saslimšanu gadījumos varēs saņemt, zvanot pa valsts organizēto Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001. Pieredzējuši mediķi pa šo tālruni sniedz medicīniskas konsultācijas iedzīvotājiem, kuriem ir nepieciešams ģimenes ārsta padoms, bet sūdzības par veselības stāvokli ir parādījušās ārpus ārsta darba laika.

Iedzīvotāji ir aicināti konsultēties ar tālruņa speciālistiem arī gadījumos, kad ir šaubas, vai palīdzība nepieciešama steidzami vai arī pēc svētkiem doties pie ģimenes ārsta un risināt veselības problēmas plānveida kārtībā.

Ģimenes ārstu konsultatīvais tālrunis darbojas jau sesto gadu. Šajā laikā iedzīvotājiem sniegtas vairāk nekā 340 000 medicīnisku konsultāciju. Tālruņa mediķi sniedz vidēji 6000 konsultāciju mēnesī.

Rīgā un citās lielākajās Latvijas pilsētās valsts apmaksātu medicīnisko palīdzību varēs saņemt pie dežūrārstiem, kas sniedz medicīniskas konsultācijas ģimenes ārsta kompetences ietvaros. Par vizīti pie dežūrārsta jāveic pacienta iemaksa 1,42 eiro apmērā.

Traumas vai pēkšņas saslimšanas gadījumā medicīnisko palīdzību varēs saņemt steidzamās medicīniskās palīdzības punktos. Savukārt neatliekamos gadījumos, kad apdraudēta veselība, palīdzību sniegs slimnīcu uzņemšanas nodaļas. Pirms došanās uz uzņemšanas nodaļu, ieteicams ar to sazināties, lai noskaidrotu informāciju par palīdzības saņemšanas iespējām atbilstoši pacienta veselības stāvoklim. Jāņem vērā, ka slimnīcu uzņemšanas nodaļās netiek sniegta valsts apmaksāta medicīniskā palīdzība gadījumos, kas nav neatliekami un kuros bijusi nepieciešama plānveida pakalpojuma saņemšana.

Dežūrārstu darba grafiks svētku brīvdienās un informācija par citām medicīniskās palīdzības saņemšanas iespējām ir pieejama Nacionālā veselības dienesta mājaslapā.

Nacionālais veselības dienests atgādina, ka dzīvībai kritiskos gadījumos neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādi var izsaukt, zvanot 113.