Ziņas

Kriminālziņas

Svētku brīvdienās izcēlušies vairāki konflikti

Vidzemes reģionā svētku brīvdienās policijas klātbūtne bijusi nepieciešama dažādos konfliktos, kuru izcelšanās iemesls lielākoties bijis pārlieku lielā aizraušanās ar alkohola patēriņu. Kā informē Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja inspektore Sintija Virse, ceļu satiksmē kopumā reģistrēti 59 ceļu satiksmes negadījumi, no tiem astoņos negadījumos cietuši deviņi cilvēki, taču traumas nav bijušas dzīvībai bīstamas. S.Virse atzīmē, ka aizvadītajos svētkos ievērojami pieaudzis pieķerto dzērājšoferu skaits – kopumā administratīvi sodīti 33 autovadītāji, kas pie stūres bija sēdušies alkohola reibumā. Salīdzinājumam – aizvadītā gada Līgo svētku brīvdienu laikā bija reģistrēti 13 gadījumi.

Vidzemes reģiona pārvaldes priekšnieka vietnieks Nikolajs Tkačs vērtē: “Kopumā no sabiedriskās kārtības un drošības viedokļa svētku brīvdienas aizvadītas salīdzinoši mierīgi. Kā jau ierasts, policija klātbūtne bija nepieciešama dažādos konfliktos, kas izcēlušies iereibušo svinētāju starpā. Arī situācija ceļu satiksmē vērtējama pozitīvi, jo nav noticis neviens ceļu satiksmes negadījums, kurā būtu bojā gājušie vai gūtas smagas un dzīvībai bīstamas traumas. Diemžēl neiepriecina fakts, ka ievērojami pieaudzis pieķerto dzērājšoferu skaits. Reibumā pieķerti 33 automašīnu vadītāji, kas ir par 20 vairāk nekā pagājušā gadā šajā laikā. Šis rādītājs liecina vien par to, ka joprojām ir autovadītāju kategorija, kurus nebiedē ne bargie sodi, ne fakts, ka viņi apdraud citus ceļu satiksmes dalībniekus. Policija turpinās kontrolēt autovadītājus, lai novērstu gadījumus, kad šoferi pie stūres sēdušies reibumā.”

Laikā no 19. līdz 25.jūnijam reģistrēti 59 ceļu satiksmes negadījumi. Astoņos negadījumos cietuši deviņi cilvēki. Vienā negadījumā, automašīnai nobraucot no ceļa, cietis tās vadītājs, vienā gadījumā traumas krītot guvis velosipēda vadītājs, tāds pats gadījums noticis arī ar kādu mopēda vadītāju, kurš braucot kritis. Reģistrēti trīs gadījumi, kad vadot automašīnu atpakaļgaitā, uzbraukts gājējam, vienā no šiem gadījumiem Limbažos, Krasta ielā, garāžu kooperatīvā autovadītājs bija atstājis notikuma vietu, neziņojot par uzbraukumu gājējam policijai. No atpakaļgaitā braucošas automašīnas cietis arī kāds velosipēda vadītājs Cēsīs, savukārt divi cilvēki guva traumas Madonas novadā, autoceļa Madona – Mētriena 4.kilometrā uzbraucot uz ceļa iznākušam alnim.

Kopumā brīvdienās aizturēti 108 transportlīdzekļu vadītāji reibumā, no tiem 33 mehānisko transportlīdzekļu vadītāji un 75 velosipēda, mopēda vadītāji. Par ātruma pārsniegšanu sodīti 214 vadītāji.

Tieši Līgo svētku laikā – no 23. līdz 24.jūnijam – reģistrēti 20 ceļu satiksmes negadījumi, no tiem piecos negadījumos cietuši pieci cilvēki. Šajā laikā pieķerti 10 iereibuši automašīnu vadītāji un 24 mopēda, velosipēda vadītāji.

Kopumā brīvdienās reģistrēti 170 nodarījumi pret sabiedrisko kārtību un 76 nodarījumi pret personas dzīvību un veselību. Notikušas 36 zādzības, no tām sešas no mājokļiem, piecas no tirdzniecības vietām, divas velosipēdu un motorolleru zādzības. Notikusi viena laupīšana un 31 gadījumā reģistrēta mantas tīša iznīcināšana vai bojāšana. Par dažādiem administratīvajiem pārkāpumiem sastādīti 662 administratīvo pārkāpumu protokoli.