Ziņas

Sabiedrība

Svētdien ugunsgrēkā Limbažos cietis cilvēks

Aizvadītajās diennaktīs, no 28.jūlija plkst. 6.30 līdz 31.jūlija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) Vidzemē saņēma 19 izsaukumus – astoņus uz ugunsgrēku dzēšanu, deviņus uz glābšanas darbiem, savukārt divi bija maldinājumi.

Kā informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Vidzemē Sandra Vējiņa, vakar plkst. 16.52 ugunsdzēsēji glābēji steidzās Zāles ielu Limbažos, kur trīsstāvu dzīvojamā mājā bija jūtams sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka otrā stāva dzīvoklī virtuves krāsnī nebija vilkmes, kā rezultātā radās piedūmojums. Krāsnī degošo malku pirms VUGD ierašanās 0,3m² platībā nodzēsa pašvaldības policijas darbinieks. No piedūmotajām telpām evakuējušies trīs cilvēki, no kuriem viens nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem.

Vēl vakar tika saņemts izsaukums uz Raunas novada Raunas pagastu, kur uz autoceļa Rīga – Sigulda – Igaunijas robeža bija noticis ceļu satiksmes negadījums. Ugunsdzēsēji glābēji no automašīnas palīdzēja izkļūt apmēram 50 gadus vecai sievietei, kuru tālāk nodeva NMPD mediķiem.

Savukārt piektdien plkst. 16.32 tika saņemts izsaukums uz Līgatnes novada Līgatnes pagastu, kur 20 m² platībā dega vienstāvu saimniecības ēkas starpstāvu pārsegums un 5m² platībā sadzīves mantas. Plkst. 17.26 ugunsgrēks tika likvidēts.

Ugunsdzēsēji glābēji piektdien devās arī uz izsaukumu, kur Alojas novada Staiceles pagastā 800 m² platībā dega sausā zāle.

Sestdienas vakarā plkst. 22.15 tika saņemts izsaukums uz Lubānas novada Indrānu pagastu, kur 50m² platībā dega vienstāvu māja. Plkst 00.22 šis ugunsgrēks tika likvidēts.

Sestdien ugunsdzēsēji glābēji Limbažu novadā no Dūņezera izcēla noslīkušu vīrieti, kuru nodeva Valsts policijas darbiniekiem.

Līdztekus sestdienas pēcpusdienā ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Alūksnes novada Mālupes pagastā, kur aptuveni 54 gadus veca sieviete bija apmaldījusies mežā. Izmantojos skaņas signālu, sieviete tika atrasta un izvesta no meža, kur nodota NMPD mediķiem.

Ugunsdzēsēju glābēju palīdzība sestdien bija nepieciešama arī Gulbenes novada Beļavas pagastā un Kocēnu novada Dikļu pagastā, kur uz ceļa braucamās daļas bija uzkrituši koki. Glābēji atbrīvoja ceļa braucamo daļu.