Ziņas

Sabiedrība

Svētdien ugunsgrēkā Gulbenē cieta vīrietis

Aizvadītajās dienās, no 13.maija plkst. 6.30 līdz šī rīta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) Vidzemē saņēma 39 izsaukumus – 33 uz ugunsgrēku dzēšanu, četri bija glābšanas darbi, bet divi no izsaukumiem bija maldinājumi, portālu eDruva informēja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Vidzemē Sandra Vējiņa.

Svētdien plkst. 19.53 VUGD saņēma izsaukumu uz Dzelzceļa ielu Gulbenē, kur vienstāvu dzīvojamā mājā bija jūtams sadūmojums. Ierodoties ugunsdzēsējiem glābējiem konstatēts, ka 0,1m² platībā krāsnī deg sadzīves atkritumi. Pirms VUGD ierašanās kaimiņi no piedūmotajām ēkām izglāba vīrieti, kurš bija cietis un nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Plkst. 20.40 ugunsgrēks tika likvidēts.

Sestdien plkst. 10.34 tika saņemts izsaukums uz Limbažu novada Skultes pagastu, kur 5m² platībā dega koka divstāvu dzīvojamās mājas salmu jumts. Ugunsgrēks tika nodzēsts plkst. 11.56.

Plkst. 13.50 ugunsdzēsēji glābēji steidzās palīgā uz Limbažu novada Umurgas pagastu, kur 25m² platībā dega dārza mājiņa un 4m² platībā kokmateriāli. Ugunsdzēsēju glābēju darbu apgrūtināja sarežģītā piekļūšana, jo ceļa uz dārza mājiņu nebija. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 15.44.

Brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji steidzās palīgā uz notikumiem, kur dega dārza mājiņas jumts, mājas dūmvadā dega sodrēji, kā arī dega kūla un elektrības balsts.

Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji Vidzemē dzēsa trīs meža ugunsgrēkus un 23 kūlas ugunsgrēkus, lielākie no tiem – Alūksnes novada Ziemeru pagastā, kur pērnā zāle dega piecu hektāru platībā, un Pārgaujas novada Raiskuma pagastā, kur kūla dega četru hektāru platībā.