Ziņas

Sabiedrība

Svētavots veldzē, dziedē un aicina atpūsties

No dabas dzīlēm - cilvēkiem. SIA "Vigo" īpašnieks Vigo Rubenis pie Svētavota.Foto: Marta Martinsone - Kaša

Tie, kuri piedomā, kādu ūdeni dzert, labi zina, kas Cēsīs ir Svētavots un tā ūdens. Jau kopš 1999.gada leģendām apvītā avota ūdeni var arī iegādāties. “Pēdējos gados cilvēki aizvien vairāk saprot avota ūdens vērtību. Un daudziem būtiski, ka var atbraukt uz Svētavotu un paskatīties, kā ūdens tek četri litri sekundē, pagaršot, pārliecināties,” stāsta SIA “Vigo” saimnieks Vigo Rubenis un atzīst, ka pieprasījums aizvien pieaug un to veicina cilvēku interese par veselīgu dzīvesveidu, uzturu. Bija jāpaiet gadiem, lai mazais uzņēmējs iekarotu tirgu. Cēsīs SIA “Vigo” sešos dažādos pildījumos pildīto avota ūdeni tagad labprāt dzer daudzviet Latvijā. Tas nopērkams “Rimi” veikalos, daudzos ekoproduktu veikalos Rīgā, Jelgavā, arī Liepājā.

Vigo Rubenis atzinīgi vērtē sadarbību ar vietējiem uzņēmējiem, piemēram, “Solo”. Arī ar pašvaldību sadarbība laba. “Ja iepērkos, tad pie vietējiem. Arī tā mēs cits citu atbalstām,” saka uzņēmējs.

Avota ūdens “Svētavots” ir dabīgais Svētavota ūdens, kas tiek attīrīts caur diviem filtriem. “Tas ir avota ūdens. Savulaik mēģinājām piedāvāt gāzētu Svētavota ūdeni, bet dabīgu ūdeni gāzēt nav prātīgi. It kā pieprasījums bija, bet man nebija pārliecības, ka tādu produktu vajag ražot,” pārdomās dalās uzņēmējs.

SIA “Vigo” nodarbina apmēram piecus darbiniekus. To skaits sezonu laikā mainās. “Pamazām apgrozījums pieaug. Patlaban tiek atjaunots autoparks, jo ir ļoti svarīgi laikā ūdeni nogādāt klientiem. Ikdienā ļoti svarīga ir loģistika, lai kāds klients nepaliktu neapmierināts,” pastāsta uzņēmuma vadītājs un atzīst, ka gadu gaitā izveidojusies laba komanda, kurā cits citam uzticas, katrs zina savu darbu.

Svētavota apkārtne pamazām vien pārvēršas. Te cilvēki brauc ne tikai veldzēties ar avota ūdeni, arī pavadīt laiku dabā. Katra diena pie Svētavota ir citādāka, vai miglains rīts vai saules pieliets pusdienlaiks, katrs rada īpašu noskaņu. Tagad apkārt klusums, viss balts, bet ūdens tek. Aukstajās dienās strauts kūpēja.

Šonedēļ pie Svētavota bija vairāk cilvēku nekā citās dienās. Kad pareizticīgā baznīca svin Kunga Kristīšanas svētkus, kurus dēvē arī par Dieva parādīšanās svētkiem, ir lielā ūdens iesvētīšanas reize. Valda uzskats, ka šajā laikā ūdens ir svēts un dziedinošs. Tāpat kā Zvaigznes dienā, Agates dienā. Cilvēki tic brīnumam, un tas piepildās.

Svētavota apkārtnes atpūtas parkā var doties pastaigās, izbaudīt arī burbuļvannu zem klajas debess, kura piepildīta ar avota ūdeni, pavadīt laiku kopā ar draugiem. Te tiek rīkotas kāzas, kristības, svinētas jubilejas, cilvēki brauc uzņemt spēku. Svētavotu labprāt apmeklē zintnieki ne tikai no Latvijas. “Pērn pie Svētavota pabija ap pussimts jauno pāru. Te notika laulību ceremonijas, jaunie pāri kāzu dienā vēlējās pabūt tieši šeit. Ir tādi, kuri iebrauc tikai nofotografēties, jo viņiem šī ir īpaša vieta,” atklāj Vigo Rubenis.

Darāmā netrūkst. Aicināts pasapņot, kāds Svētavota atpūtas parks būs pēc gadiem desmit divdesmit, Vigo pārliecināts – te būs avota ūdens ārstniecības kūrorts. Ūdens ir, tas tikai jāliek lietā.

“Gribas paveikt saviem spēkiem, nebūt atkarīgam. Ir doma piesaistīt līdzekļus, ja izdosies – labi, ja ne – mērķis malā nolikts netiks, tikai viss notiks lēnāk,” stāsta cēsnieks. Svētavota pakājē dažādus pasākumus, arī seminārus rīko gan interesentu grupas, gan darba kolektīvi. “Ir jārēķinās ar Latvijas laikapstākļiem, kas nav prognozējami mēnešiem uz priekšu. Ļoti vajadzīga vieta zem jumta, pagaidām, ja līst lietus, rodas problēmas,” pastāsta SIA “Vigo” saimnieks.

Vigo turpina tēva iesākto. Vitauts Rubenis meža noslēpto Svētavota apkārtni attīrīja, sāka labiekārtot, arī izveidoja avota ūdens pildīšanas ražotni. “Es biju darītājs, tēvs spieda pults pogas. Viņš mācīja. Kad biju jauns, darīju bez intereses, bet visu iemācījos. Nezinu, kā būtu, ja no tēva nebūtu mācījies praktisko uzņēmējdarbību, bet to tikai studējis. Vai varētu uzreiz turpināt, arī nezinu. Ir lietas, ko skolā iemācīt nevar,” pārdomās dalās SIA “Vigo” saimnieks Vigo Rubenis.