Ziņas

Sports

“Svētavota” kausi sadalīti

Startēts godam. Sacensību rīkotājs un treneris Māris Urtāns (centrā) kopā ar saviem audzēkņiem pēc veiksmīgi aizvadītajām sacensībām “Svētavota kauss” Cēsīs.Foto: Ilze Sirmā

Cēsu Valsts ģimnāzijas stadionā aizvadītas tradicionālās sacensības diska mešanā un lodes grūšanā “Svētavota kauss”. Šogad pirmo reizi dalībnieku skaits pārsniedza trīsciparu skaitli, norāda sacensību rīkotājs Māris Urtāns. Ieradās dažāda vecuma sportisti no Aizkraukles, Balviem, Baus­kas, Smiltenes, Ogres, Val­mieras, Salaspils, Vecum­niekiem, Limbažiem, ierindā bija arī visi mājnieki, pašu M. Urtānu ieskaitot.

“Šoreiz viss izdevās lieliski, arī laika apstākļi bija ļoti vasarīgi, salīdzinot ar +12 pirms gada,” saka M. Urtāns. “Dalībnieku skaits liecina, ka mūsu sacensības gūst arvien lielāku polaritāti, ieradās gandrīz visi, kuri Latvijā nodarbojas ar lodes grūšanu, diska mešanu.”

Vērtējot savu audzēkņu startu, treneris dod pozitīvu vērtējumu: “Kāds varēja labāk, bet ar dažiem esmu ļoti apmierināts. Aleksandrs Volkovs uzvarēja diska mešanā pieaugušajiem ar jaunu personīgo rekordu. Kā norādīja mans treneris Guntars Gailītis, Aleksandram vēl ir rezerve, lai rezultāts tikai augtu. Aleksandrs aizvadīja teicamu metienu sēriju, kas parāda, ka treniņos ieliktais darbs dod augļus.  Toms Sa­mauskis lodes grūšanā palika bez ieskaites, lai gan raidīja lodi vistālāk, bet nespēja noturēties sektorā. Ar to tiksim galā, toties diska mešanā viņš laboja personīgo rekordu, izcīnot ļoti pārliecinošu uzvaru. Varbūt nedaudz vairāk gaidīju no meitenēm, bet sezona tikai sākas.”

Lai arī sacensību rīkošana prasīja daudz darba un uzmanības, pats M. Urtāns arī startēja abās disciplīnās, abās paliekot otrajā vietā. Kā viņš skaidro, ko gan augstvērtīgu var gaidīt, ja jau no pusseptiņiem rītā sācis stadionā iekārtot sacensību vietas, bet startēt nācās pēc 12 stundām, pusseptiņos vakarā: “Visu dienu bija jāgādā, lai viss noritētu, kā nākas, un tas atstāj iespaidu. Jāteic, ka, ejot uz starta, manī nebija ne piles adrenalīna, bet man bija jāstartē, jo kopā ar vairākiem saviem audzēkņiem pārstāvam dažus Itālijas vieglatlētikas klubus un bija jāuzrāda rezultāts, lai varētu startēt šīs valsts klubu čempionātā. Tāpēc nav satraukuma, ka paliku otrais, jo īpaši tāpēc, ka abi uzvarētāji – Aleksandrs diska mešanā un Edgars Berķis no Murjāņu Sporta ģimnāzijas lodes grūšanā – sasniedza savus personīgos rekordus!”

Dalībnieku saraksts rāda, ka jaunākajā grupā U14 Cēsu Sporta skolai pārstāvniecības nav, bet U16 grupā zēniem tikai pāris audzēkņu. M. Urtāns atzīst, ka ir problēmas ar jaunajiem, jo viņu nav: “Šajās disciplīnās vajadzīgi augumā raženi jaunieši, bet jaunākajās grupās, kas trenējas vieglatlētikā, tādus īsti neredzu. Labi būtu, ja līdz U14 jaunieši trenētos vieglatlētikā kopumā un tad jau sāktu specializēties, lai kāpinātu rezultātus diska mešanā, lodes grūšanā. Droši vien šādi jaunieši kaut kur ir, bet, kā līdz viņiem nokļūt, šobrīd nezinu. Es jau neko daudz pretī iedot nevaru, tikai treniņu apstākļus un smagu darbu.”

Cēsu Sporta skolas sportistu paveiktais lodes grūšanā. Vīrieši: pieaugušo konkurencē 2. M. Urtāns (16,39m), 3. Ralfs Eduards Gauja, kurš pārstāv Cēsu Vieglatlētikas klubu    (15,50 m), 4. Aleksandrs Volkovs (13, 67 m); U18 grupā 5. Jēkabs Berkholcs (12,16 m).

Sievietes: pieaugušo konkurencē 1. Vineta Krūmiņa (13,44 m); U20 grupā 1. Luīze Geistarde (12,78m).

Diska mešanā. Vīrieši: pieaugušo konkurencē 1. A. Volkovs (51,80 m), 2. M. Urtāns (45,39 m), 4. R. Gauja (41,68 m); U20 grupā 1. Artūrs Ozols (46,65 m); U18 grupā 3. J. Berkholcs (43,40 m); U16 grupā 1. Toms Sa­mauskis (54,22 m), tuvāko sekotāju pārspējot par gandrīz 16 metriem.

Sievietes. Pieaugušo grupā 1. V. Krūmiņa (43,84 m); U20 grupā 1. L. Geistarde (40,43 m).

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *