Ziņas

Sports

Sveic rajona gada sportistu un gada komandu

Pasākumu ieskandēja Cēsu 1.pamatskolas ģitāristu ansamblis, sniedzot jauku muzikālo baudījumu un ievadot sarīkojumu nepiespiestā gaisotnē. Pirms sportistu apbalvošanas rajona sporta dzīves koordinators Gunārs Dumbris atskatījās uz aizvadīto gadu sporta dzīvē, atzīstot, ka tas bijis ļoti veiksmīgs.

“Ir vērts atcerēties svarīgāko. Latvijas 1.ziemas olimpiādē rajona sportisti izcīnīja sešas zelta medaļas, divas sudraba un sešas bronzas. Komandu vērtējumā ieņēmām 2.vietu aiz Rīgas rajona sportistiem, un tas ir nozīmīgs panākums. Droši varu teikt, ka bijām, esam un būsim ziemas sporta veidu centrs,” teica G. Dumbris.

Cēsīs un rajonā pērn notikuši arī lieli starptautiski sporta pasākumi, kuros atzīstami startējuši arī mūsu sportisti. Te jāmin Pasaules kausa izcīņas posms rollerslēpošanā, pasaules čempionāts florbolā junioriem. G. Dumbris atzina, ka atbalsts sportam pieaug ar katru gadu.

“Kad pirms desmit gadiem sāku strādāt šajā amatā, gada atskaitē rakstīju, ka ir trīs vaļi, kas nosaka sporta attīstību – cilvēki, sporta bāzes un nauda. Toreiz teicu, ka mums ir kolosāli cilvēki, dažas sporta bāzes un nedaudz naudas. Šodien situācija mainījusies. Cilvēki ir tikpat labi un strādāt griboši, bet pēdējos gados uzbūvētas daudzas sporta bāzes, piemēram, sporta nams Piebalgas ielā, sporta zāle pie Jaunpiebalgas vidusskolas, vairākkārt pieaudzis finansējums. Ja pirms desmit gadiem rajona sporta budžets bija divi tūkstoši latu, šogad tas pieaudzis līdz 48 tūkstošiem. Dzīve iet uz priekšu un, tikai kopā strādājot, mēs sasniegsim augstus rezultātus,” teica G. Dumbris.

Pasākumā vispirms apbalvojumus saņēma visi sportisti, kuri ieguvuši mēneša sportista titulu: biatlonists Jānis Bērziņš, slēpotājs Intars Spalviņš, biatlonists Kaspars Dumbris, florbola komanda “Pārgauja”, motobraucēji Kristers Serģis un Kaspars Stupelis, vieglatlēts Jānis Dūka, basketboliste Santa Dreimane, florbola komanda “SK Cēsis/ Lekrings”, rollerslēpotājs Kaspars Konošonoks, florbolists Ivars Rancāns un slēpotājs Jānis Sukaruks.

Izvērtējot šo sportistu sniegumu, komisija nolēma “Gada sportista” titulu piešķirt biatlonistam K. Dumbrim, bet “Gada komandas” titulu – florbola komandai “Pārgauja”. K. Dumbris ir labākais biatlonists junioru grupā Latvijā, to viņš pierādīja arī nule aizvadītajā pasaules čempionātā junioriem. Savukārt, “Pārgauja” pierādīja, ka arī pagasta florbola komanda var iekļūt valsts augstāka-jā līgā. Sveikt florbolistus bija ieradies arī Stalbes pagasta padomes priekšsēdētājs Alfs Lapsiņš, kurš izteica gandarījumu par savu puišu sniegumu.

“Jāatzīst, ka viņi nosaka dzīves ritmu pagastā. Līdz trešdienai pagastā visi pārrunā aizvadīto spēli, bet no trešdienas sāk runāt par gaidāmo. Ir labi, ja ir

vienots mērķis, un mūsu pagasta līdzjutēji ir labākie, katrā ziņā cēsniekus mēs sitam pušu,” atzina A. Lapsiņš.

To vislabāk gan varēs redzēt 18. februārī, kad Stalbē tiksies abas komandas- “Pārgauja” un “Lekrings”.

Vēl pasākumā apbalvojumus saņēma Latvijas 1.ziemas olimpiādes medaļnieki un komandu vadītāji, kā arī rajona svaigākais pasaules čempions Juris Kokins, kurš izcīnīja zelta godalgu Pasaules veterānu čempionātā ziemas orientēšanās sportā.