Ziņas

Sabiedrība

Sveic jaunos novadniekus

Novērtē ideju. “Karotīšu svētkus” apmeklēja Kiršfeldu ģimene: Madara, Kārlis un jaunākā no viņu trīs atvasēm – piecus mēnešus vecais Jēkabs Kristofers. Foto: Madara Ozoliņa

Priekuļu novada kultūras namā atzīmēti pirmie “Karotīšu svētki”. Tajos godināti jaunie novadnieki, kuri dzimuši no šī gada 1. janvāra līdz 31. oktobrim un deklarēti novadā.

Novada Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Īrisa Uldriķe pasākumu lolojusi jau vairākus gadus. Nu ideja īstenota. “Sagaidot Latvijas simtgadi, sapratu, ka šis ir lielisks laiks, lai aizsāktu skaistu tradīciju. Mūsu lielākā dzīves vērtība ir ģimenes un bērni. Mēs priecājamies par katru jauno novadnieku, kurš piedzimis. Gri­bam viņus saukt par savējiem, gribam, lai viņi Priekuļu novadā justos labi,” stāsta Īrisa Uldriķe.

No 1. janvāra līdz 31. oktobrim novadā deklarēti 52 šogad dzimuši mazuļi. “Karotīšu svētkos” piedalījās un tika godināti 39 bērniņi. Katram jaunajam novadniekam tika dāvināta sudraba karotīte, kurā iegravēts Priekuļu novada ģerbonis un bērniņa vārds.

Ģimenes un jaundzimušos sveica arī novada priekšsēdētāja Elīna Stapulone. Viņa uzskata, ka svētki kļūs par vienu no ikgadējām tradīcijām: “Lielākā daļa uzrunāto ģimeņu atsaucās un uz šo jauko pasākumu arī ieradās. Tas vien norāda, ka ģimenēm ideja šķiet jauka un sirsnīga. Tāda tā šķiet arī man. Cilvēks ir lielākā vērtība, kāda vispār var būt, un, kā zināms, cilvēks sākas no maza mazulīša. Ir būtiski radīt novadā tādus apstākļus, lai katrs bērniņš justos gaidīts un novērtēts. Jāsaka paldies Dzimtsarakstu nodaļas vadītājai par ideju, manuprāt, tā ir lieliska un šis pasākums kļūs par skaistu tradīciju.”

Jaunā māmiņa Ilze Lapiņa kopā ar vīru un desmit mēnešus jauno dēliņu Kristianu Priekuļos dzīvo tikai gadu. Ģimene bijusi patīkami pārsteigta, saņemot ielūgumu uz “Karotīšu svētkiem”. “Mēs pat neapsvērām domu – nenākt. Uzreiz piekritām, jo šī ideja šķiet tik ļoti sirsnīga. Pirmo reizi esam vietā, kur kopā sanācis tik daudz jauno ģimeņu, kur ir tik daudz mazu bērniņu. Es novērtēju, ka šāds pasākums tiek rīkots, un ceru, ka arī nākamajos gados tas tiks īstenots, lai katra ģimene, kurā ienāk jaundzimušais, justos īpaša,” pārdomās dalās Ilze Lapiņa.

Madara un Kārlis Kiršfeldi ir vecāki trīs bērniem. Uz “Karotīšu svētkiem”, ģimene ieradās kopā ar jaunāko atvasi, piecus mēnešus veco Jēkabu Kristoferu. “At­braucām, nezinot, ko sagaidīsim. Bet jau ideja vien par jaundzimušo godināšanu šķiet mīļa. Pasākumā valdīja patīkama atmosfēra, bija prieks redzēt tik daudz smaidīgu vecāku ar bērniņiem. Uzskatu, ka Priekuļu novads ģimenēm ar bērniem ir draudzīga vieta. Šeit tiek piedāvātas plašas iespējas, kā bērniem pavadīt brīvo laiku, tiek rīkoti dažādi kultūras pasākumi, kas paredzēti visai ģimenei,” stāsta trīs bērnu tētis Kārlis Kiršfelds.

Jaunākais no “Karotīšu svētkos” sveicamajiem bērniņiem bija 16 dienu jauns, bet vecākais – desmit mēnešus vecs.