Ziņas

Sports

Sveic 156 sporta laureātus

Cēsu sporta kompleksā aizvadīts ikgadējais sporta skolas pasākums “Sporta laureāts”. Šogad apsveicamo bija īpaši daudz, apsveikumus saņēma 156 jaunie sportisti deviņos Cēsu sporta skolas pārstāvētajos sporta veidos. Tas ir izcils rezultāts, jo “Sporta laureāta” nolikums nosaka, ka titulu saņem audzēkņi, kuri individuālajos sporta veidos izcīnījuši Latvijas čempiona titulu, bet komandu vērtējumā tie, kuri ierindojušies pirmajā trijniekā. Ja arī individuālajā vērtējumā apbalvotu otro un trešo vietu ieguvējus valsts čempionātos, laureātu skaits būtu krietni lielāks.

Kā atzina sporta skolas direktors Mārtiņš Niklass, tas ir labs rādītājs, jo laureāta titulu ieguvis katrs sestais sporta skolas audzēknis: “Tas ir labs novērtējums audzēkņiem, kuri veltījuši brīvo laiku savam sporta veidam, treneriem, kuri savas zināšanas sekmīgi nodevuši audzēkņiem, pašvaldībām, kas atbalstījušas jaunos sportistus, vecākiem, kuru ieguldījums ir ļoti būtisks, un arī uzņēmējiem, kuri atbalstījuši un atbalsta sportiskās aktivitātes. Lielais laureātu skaits pierāda ne tikai to, ka ir masveidība, bet ir arī labi sasniegumi visas valsts mērogā. Nav svarīgi, kādā sporta veidā čempiona tituls izcīnīts, jo čempions ir un paliek čempions.”

Jau pierasts, ka laureātu apbalvošanu vada paši audzēkņi, šoreiz to darīja basketbolisti Maira Lāce, Sabīne Vasina un Rihards Zīrāks. Svinīgā ceremonija sākās ar nelielu atskatu uz aizvadītajām ziemas olimpiskajām spēlēm Turīnā. Vakara vadītāji atgādināja, ka tajās startējuši deviņi mūsu rajona sportisti, ieskaitot Ilmāru Brici, kurš savu dzīves vietu šogad deklarējis Priekuļos. Sanākušos sveica sporta skolas trenere un Turīnas olimpisko spēļu dalībniece Anžela Brice, kura ieradās Latvijas izlases tērpā, demonstrēja nelielu videofilmiņu par šī sporta foruma notikumiem. Apbalvošana sākās ar slēpošanu un biatlonu, un laureātu tituls pienācās arī Gerdai Krūmiņai un Līgai Glāzerei, kuras pašlaik pārstāv Latvijas izlasi Pasaules kausa izcīņā biatlonā.

Tomēr šogad pasākumā dominēja florbols, jo apmēram trešdaļa no laureātiem pārstāvēja šo sporta veidu. Šogad visas piecas Stalbes jauniešu komandas bija iekļuvušas pirmajā trijniekā. Kā atzina komandu treneris Ilvars Balodis, tāds panākums bijis pirmo reizi. Iepriekšējos gados “Sporta laureāta” nolikums paredzēja, ka komandu vērtējumā apbalvo tikai 1.vietas ieguvējus, šogad sveicamo loku paplašināja, un visas “Pārgaujas” komandas izpildīja normu.

“Augstais rezultāts mums uzliek tikai papildu atbildību, jo līdzjutēji pieraduši pie uzvarām. Izcīnīt čempiona titulu vai citu godalgoto vietu ir viens, daudz grūtāk ir to noturēt, un droši vien nākamgad tik labu rezultātu vairs nebūs. Konkurence jaunatnes florbolā aug ar katru gadu, un ir neiespējami prognozēt, kurš būs labākais. Zināmā mērā vajadzīga arī veiksme, pērn tā bija mūsu pusē,” teica I. Balodis.

Stalbes florbolisti bija sagatavojuši arī interesantu sava sporta veida prezentāciju, videofilmu “Florbola epidēmija”, kas tika uztverta atzinīgi.

Visi laureāti un treneri saņēma atzinības rakstus un piemiņas veltes. Liels pārsteigums atnākušajiem bija sporta skolas direktora paziņotais pasākuma svinīgās daļas izskaņā, ka nākamgad “Sporta laureāts” notiks bez viņa, jo pieņemts lēmums atstāt šo amatu. Janvārī apritētu pieci gadi, kopš M.Niklass ir direktors, nu viņš izšķīries aiziet. M.Niklass vien piebilda, ka tas ir viņa personisks lēmums, kas tapis pēc nopietniem apsvērumiem.

Pēc svinīgā pasākuma sekoja dažādas sportiskās aktivitātes, ko bija sagatavojuši vairāku sporta skolas nodaļu treneri un audzēkņi.