Ziņas

Sabiedrība

Sv.Sīmaņa baznīcas tornī uzstādīs atjaunoto baznīcas gaili un lodi

Valmieras Sv.Sīmaņa baznīcas tornī 20.septembrī pēc dievkalpojuma, ap plkst.13,  uzstādīs atjaunoto baznīcas gaili un lodi.

Kā aģentūru LETA informēja Valmieras Sv.Sīmaņa evaņģēliski luteriskās draudzes lietvedības sekretāre Bekija Ose, līdz ar gaiļa un lodes uzstādīšanu ir noslēdzies viens liels Valmieras Sv.Sīmaņa baznīcas atjaunošanas darbu posms. Šogad tika renovēts arī baznīcas tornis, kas tika veikts, pateicoties ERAF un ziedotāju atbalstam. Pēc atjaunošanas un apzeltīšanas darbiem baznīcas torņa smailē atgriezīsies arī gailis un lode. Lodē ir ievietots vēstījums nākamajām paaudzēm. Savukārt iepriekšējais vēstījums ir nodots Valmieras muzeja rīcībā.

Lai būtu iespējams veikt baznīcas gaiļa un lodes atjaunošanu, draudze pieteicās nodibinājuma “Rietumu bankas labdarības fonds” izsludinātajā projektu konkursā “Latvijas sakrālais mantojums”. Baznīcas gaiļa un lodes atjaunošanas projekta kopējās izmaksas ir 6785 eiro. Nodibinājums “Rietumu bankas labdarības fonds” baznīcas gaiļa un lodes atjaunošanai piešķīra 4500 eiro. Pārējās projekta izmaksas draudze sedza no saziedotajiem līdzekļiem. Sv.Sīmaņa baznīcas gaiļa un lodes atjaunošanu veica SIA “Fenikss-Ko”, bet apzeltīšanu – SIA “Pinecone”.